klima tam soğutmuyor

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, aracım 2017 hb 1,5dcı. Klima açtığımda etkili bir soğutma olmuyor, şirket aracı ford tourneo courier
en boşu 1. kademede kemiklerim üşüyor fakat bunun yarı performansını kendi aracımda göremiyorum.

Servis randevusu alarak bu konudaki görüşümü söyledim, ölçüm yaptılar ve normal olduğunu söylediler.

Bu konuda sorun yaşayan ve yaşamayan arkadaşlarım bilgilendirme yapabilir mi?

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault araçlarda eskiden daha kuvvetli klima sistemi vardı onlar hızlı soğutuyor ama 30000 km sonra krank ve triger dağıtıp motora zarar veriyordu. Tabiki herkesin aracında olmadı ama kronik bir sorun kabul edildi. Yeni seri klimalar ise Nissan dan alındı daha dengeli soğutma sağladı ve bu önemli sorunlar ortadan kalktı. Bu nedenle 1. devre yerine 2 de çalıştıralım. Ford corriuer araçlarda hararet artması bu güçlü klima motorundan kaynaklanıyor ve araçların çoğu motor yaptırma durumunda kalıyor. İçin rahat olabilir klimanda sorun yok. Saygılarımla...

turkozsercan89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, aracım 2017 hb 1,5dcı. Klima açtığımda etkili bir soğutma olmuyor, şirket aracı ford tourneo courier
en boşu 1. kademede kemiklerim üşüyor fakat bunun yarı performansını kendi aracımda göremiyorum.

Servis randevusu alarak bu konudaki görüşümü söyledim, ölçüm yaptılar ve normal olduğunu söylediler.

Bu konuda sorun yaşayan ve yaşamayan arkadaşlarım bilgilendirme yapabilir mi?

Eco modu açıksa , kapalı konumdayken deneme şansınız oldumu acaba ?

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco modu açıksa , kapalı konumdayken deneme şansınız oldumu acaba ?

her iki konumda denedim, deiğim gibi çok rahatsız etmiyor fakat kıyaslama yapıldığında ''acaba sorun mu var'' diyorsunuz.

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault araçlarda eskiden daha kuvvetli klima sistemi vardı onlar hızlı soğutuyor ama 30000 km sonra krank ve triger dağıtıp motora zarar veriyordu. Tabiki herkesin aracında olmadı ama kronik bir sorun kabul edildi. Yeni seri klimalar ise Nissan dan alındı daha dengeli soğutma sağladı ve bu önemli sorunlar ortadan kalktı. Bu nedenle 1. devre yerine 2 de çalıştıralım. Ford corriuer araçlarda hararet artması bu güçlü klima motorundan kaynaklanıyor ve araçların çoğu motor yaptırma durumunda kalıyor. İçin rahat olabilir klimanda sorun yok. Saygılarımla...

teşekkür ederim, yaptığınız açıklama servis yetkilisinden daha tesirli oldu :bravo

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorununuz klima beyni guncellemesi. Servise goturun ucretsiz guncellesinler sorun kalmayacak. 2 ay ugrastim bununla.