Klima ve kalorifer açma kapama ve yönlendirme paneli

öztan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar benim 97 model bi twingom var klimalı ama düğmeler kırık olduğu için kontrol edilemiyo.ben bu panelin komplesini aylardır arıyorum ama bi türlü bulamadım serviste 1200 tl gibi bi fiyat çıkardılar parçaya ohaa dedim bende.iki tip kontrol paneli var benimki toplam 4 düğmeli olandan. yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim

SERHAT YILMAZ

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk önce kendinizi üye tanıtımı bolumunden tanıtırsanız seviniriz.. Daha sonra arkadaşlarımız site detaylı şekilde yardımcı olacaktır.. :eyv

ÜYE TANITIMLARI

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çıkmacılara baktınız mı? bulundugunuz şehirdeki hurdacıları dolaşmanızı öneririm. yüksek ihtimalle bulursunuz..

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu panel pek bulunmuyor semih, o yüzden servistede çok ciddi bir paraya satıyorlar, gerçi servistede bulunmuyor fransadan getirtiyorlar.. kısaca çok zor bulmak.. biz bir ara bulgaristandan falan 300 - 500$'a prt twi alıp parçalayıp parçalarını buraya getirmeyi bile düşünmüştük..

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu panel pek bulunmuyor semih, o yüzden servistede çok ciddi bir paraya satıyorlar, gerçi servistede bulunmuyor fransadan getirtiyorlar.. kısaca çok zor bulmak.. biz bir ara bulgaristandan falan 300 - 500$'a prt twi alıp parçalayıp parçalarını buraya getirmeyi bile düşünmüştük..

anladım ama sürekli araştırmak lazım. bu tarz parçaların ne zaman düşeceği belli olmuyor..

bende biraz aradım parçayı. 3 düğmeli modelden bir kaç tane satılık var fakat 4 düğme yok. bu arada 4 düğmeli modelden kasıt nedir? 3 tane yuvarlak ayar düğmesi + 1 klima düğmesi şekline mi 4 düğme?

alternatif olarak başka bir şey geldi aklıma. anladığım kadarıyla size sadece düğmeler lazım aslında. aşağıdaki ilanlara bir bakın, uyuyorsa alıp, sadece düğmelerini kullanabilirsiniz.

Heating & Ventilation & Air Conditioning / TWİNGO KALERÜFER KUMANDASI at sahibinden.com

Electric / RENAULT TWİNGO KALORİFER PANELİ at sahibinden.com

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
98 ve altı klimalı modellerin kumanda paneli böyle değil. 4 düğmeden kasıt, 2 tanesi büyük 2 tanesi küçük düğme.

aradığı panel şu

2re17h0.png

öztan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle ilginize teşekkür ederim.aradığım panel yusuf arkadaşımızın resimde gösterdiği.tabiki çıkmacıları falan dolaştım ama malesef bulamadım.bu arada sadece düğmeler deil panel komple lazım.acaba 3 düğme olan model uyum sağlayabilirmi bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır?

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Küçük olan düğmelerin fonksiyonu önemli birini iptal etmek sıkıntı yaratmayacaksa olur neden olmasın...

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
küçük düğmelerin ikiside önemli görev yapıyor, birisi fan ayarı, diğeri klima derecesi. birinden biri olmazsa olmaz.. zaten 3 lü düğmelerin çalışma mantığı ile 4 lülerin ki farklı. 3 lülerde düğmeyi çevirince devreyi açıp kapatan mekanik switch var, 4 lülerde bir kontraplak üzerinde kayarak devreyi açıp kapatan metal bir çubuk var. düğmeleri değiştirsen bile bu sistemlerde birbirine uymaz.

öztan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aradığım bu parçayı sonunda buldum ve aracıma taktım :)ilginize teşekkür ederim