Klimadan Gelen Ses

padaroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, aracımın klimasını açtığım zaman ara sıra tık tık diye ses geliyor. Bu ses geldiğinde sanki debrijaj pedalı titriyor. Neden olabilir.

muzi3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var araç rolantide çalışırken klimayı açıyorum sanki yarım debriyaj yapmışım gibi araba arada zangır zangır titriyo

padaroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normalmi ki acaba.

muzi3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normaldir heralde 600 km yol yaptım klimalı iken hiç bir sıkıntı yaşamadım :)

soneriko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle iyi günler 2004 mgn 2 dinamik kullanıcısıyım klimayı veya fanı açınca sanki helikopter gibi ses geliyor üflemesinde sorun yok sebebi nedir acaba korkumdan klimayı açamıyorum sesten içinde durulmuyor

soneriko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle iyi günler 2004 mgn 2 dinamik kullanıcısıyım klimayı veya fanı açınca sanki helikopter gibi ses geliyor üflemesinde sorun yok sebebi nedir acaba korkumdan klimayı açamıyorum sesten içinde durulmuyor

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun var. Hatta bazen her 10 sn de bir kapanıp açılıyor. Nette araştırdım motor fanında sorun olduğunda açığı kapatmak için oluyormuş. Sigortaları kontrol edin diyorlar.
Ben daha bakamadım. Ama her zaman da yapmıyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni Gelişme.

Aracımı iyi bir elektrikçiye götürdüm. Önceki aracımdaki klima sorununu çözebilen tek yer. Artık oraya gidiyorum.

Klimanın basıncı ve ısısı ölçüldü. aşırı yüksek basınç tepit edildi. Arada bir gelen "Şanzımanı kontrol ettirin" uyarısı da bundan sonra karşıma çıkmadı.

Birkaç kontrolden sonra aracın radyatörünün ön tarafının kirden tıkandığı görüldü. yani 1/4 lük kısmıyla çalışıyordu araç. Klima radyatörü ve motor radyatörü arka arkaya ve neredeyse yakın ölçüdeler. klima radyatöründen geçebilen hava (Ki onu da dıştan yıkatmıştım) motor radyatöründen geçemeyince aşırı ısınma yapıyor. Ön tampon ve radyatör sökülmek suretiyle yıkandılar. ilaçlı ve ilaçsız olarak 3 defa yıkandı ve artık kir çıkmayınca yerine takıldı.

Şu an hem daha iyi soğutuyor hem de o kadar çok açıp kapamıyor. Rölantide de tabiki etkisi olumlu yönde oldu.

Dıştan yapılan yıkama yeterli olmuyor. iki radyatörün arasında yeni bir dünya oluşmuş resmen. İyi motor harareti artmıyordu.

Yine de Klima performansı genel olarak beni tatmin etmiyor ama usta bular bu kadar diyor. (Klimadan buzzz gibi soğuk bekliyormuşum. )

Kontrol ettirmenizde yarar var. Radyatörler dış ortama üstten yandan tamamen kapalı olduklarından arayı görmek mümkün değil. Öyle önden bakarak yok bişey diyenlere itimat etmemek gerekiyor.

Yeteri kadar soğuyamadığından fan sürekli tam hız çalışıyordu. şimdi daha bir sessizleşti.

Bol Şans

padaroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yararlı bilgi. Radyatörleri temizletmekte fayda var.