Klimalar kapalı olduğu halde gelen hava.

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar pek bilgim yok baska araclarda da oluyormu ancak aracla yolda giderken klima kapalı off konumda oldugu halde sanki 1. konumda gibi üflüyor.Bu normalmidir.Yani rüzgar sesi problemiyle alakası varmıdır :S

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
klima off olduğudna klimanın soğutma/ısıtma işlemini yapmadığını gösterir. eğer fan açıksa normal hava üfler. fanıda kapatmanız gerekmektedir.

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer fan kapalı olduğu halde halen üflüyor diyorsanız o normal olan bir durum peteğin iç şapkasını kapattımı hava akışı içeriye girmez :eyv

yagizgokmen

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
clio 3 lerde de var aynı durum şöyle oluyor AUTO kısmına basıyorsunuz klimada sonra fan seviyesini düşürme tuşunda sıfara kadar basıyorsunuz hava gelmiyor hiç

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkdaşın dediği gibi sağ taraftaki yerden sıfıra kadar manuel çevirmelisiniz. Aksi halde A/C Off tuşuna basarsanız araç soğutmak için ekstra bir güç harcamadan sadece dışarıdaki havayı size üfler.

huseyin35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima buğu giderici modda ise klima çalışıyor olacaktır. Off konumunda olsada çalışıyor olacaktır :)

PERFECT-STROM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sorun bendede var
ayak parmağımda tatilde bi yara oldu çıplak ayakla kullandığım için fark ettim klimayı kullanmayı biliyorum komple kapalı olduğu halde ayak tarafından sürekli hava geliyor

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu durum normal değil, renonun ayıbıdır.

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sorun bendede var
ayak parmağımda tatilde bi yara oldu çıplak ayakla kullandığım için fark ettim klimayı kullanmayı biliyorum komple kapalı olduğu halde ayak tarafından sürekli hava geliyor

evet kesinlikle katılıyorum , klimayı ne kadar doğru kullanırsan kullan ayak tarafından sıcak hava üflüyor , inan yoruldum bu arabaların çar-çöp sıkıntılarından , umarım günler geçtikçe başka büyük sıkıntılar çıkmaz.

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazı arkadaslar yanlıs anlamıs ancak olayı cozdum servisteki arkadaslar klima kapalıyken peteklerden gelen havanında durması için sirkülasyon seklindeki tusa basıp açmamı soylediler gercektende acınca o havayıda kesiyor ama amacı ne bilmiyorum :D