Klimanın açılışta kendi kendine açılması

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımın kliması analog. Her açtığımda ve havalandırma yönünü ön cama verdiğimde klima kendi kendine açılıyor. Bu özelliği kapatmanın bir yolu var mı acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

barbaros_42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynı konudan mustaribim. Bilgisi olandan ogrenirsek iyi olur

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dijital klimada AC tuşuna basılı tutunca otomatik açılması iptal edilmiş oluyor, belki sizlerde de öyledir.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olmuyo hocam yaa, uzun bastım, kısa bastım, marşa basarken basılı tuttum olmadı. Hyundailerde hava iç-dış sirkülasyon tuşuna 10 kere ard arda basınca oluyor, onu da denedim, o da olmadı. Cidden çok sinir bozucu bi özellik. Birileri inşallah çözümü biliyordur.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön Cama Vermeyin Üflemeyi Bir Kademe Aşağı Düşürün Klima Çalışmaz Devre Dışı Bırakılmıyor Maalesef...

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayak ve cam olan kısımda da otomatik açılıyor, benim araçta mı bir sıkıntı var? Ayak ve cam olan kısmın altında ve daha aşağısında otomatik açılmıyor.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fabrika çıkış ayarı böyle. buğulanmayı hızlıca almak için kısa yol amaçlanmış. ilk başta tuhaf gelmişti zamanla kullanışlı olduğunu gördüm. bir tık sola alırsan klima açılmaz ve üflemenin çoğunu cama azını ayaklara verir

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benim bi tık solda da klima otomatik açılıyor. Ayak ve camın bi altına alınca otomatik açmıyor. Malum klima yakıtı etkilediği için cam buğusu geç açılsa da olur benim için :) Ama malesef bu özelliği kapatamıyorum.