klimasız Twingomu klimalı hale getirmek istiyorum

levent kırılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar.1997 model twingom var, ilk sahibiyim ve onu cok seviyorum. içi dışından büyük inanılmaz bir araba... Aancak satın alırken o tarihte yaptıgım hatanın ceremesini cekiyorum:)) Klimasız almıstım, o zamanlar havalar boyle degildi ve klima da opsiyoneldi, keske olmasaydı. Arabamı satıp klimalı twingo almak elbet mantıklı ancak dedigim gibi arabanla ben artık butunlestim, satarsam ona ihanet etmis hissedecegim kendimi... Bu nedenle pahalıya da mal olsa ona klima taktırmak istiyorum. Bu konuda tavsiyeleri olan, daha once bu işlemi yaptıran var mı? saygılar levent kırılmaz

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. olarak öncelikle kendinizi forum kuralları gereği http://www.renaultfanclub.com/renault-fan-club-uye-tanitimlari/ bu linkten tanıtmanız gerekmektedir.
2. aracınıza hissettiklerinizin aynısını bende hissediyorum o yüzden ne yapacağım bilmiyorum ilerde
3. oto cıkmacılarda falan klimanın çıkmasını bulup bağlata bilirsiniz diye bir düşüncem var.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarıyla araca sonradan takılan klimalarda çok verim alınamıyor ama Batuhan kardeşimizin de dediği gibi çıkmacılardan uygun parçalar bulunup işin ehli bir ustada takılabileceği kanaatindeyim, Bu konuda bilgili arkadaşlar yorumlarını yazacaklardır :eyv

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk önce klima için hazır elektrik tesisatı var mı önceden hazır arabada ona bakmak lazım . tecrübeli bir usta ile sonra kazalı bir twingo bulup sistemi aktarmak . parçaları tektek bulup takmak zor olur . yada klimalı bir twingo alıp aracınıza aktardıktan sonra satacaksınız .

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Astarı yüzünden pahalıya gelir. Zamanında biz bunları çok tartıştık. En son satıp klimalı almanın daha ekonomik ve verimli bir sistem olduğu sonucu ortaya çıktı. Kısaca macera arıyorsanız sonradan takabilirsiniz. Klima ekipmanlarının yanında klimalı için olan radyatörden de almalısınız bunu da unutmayın. Twingo da klimalı ve klimasızın radyatörleri birbirinden farklıdır

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi sana şöyle.söyleyeyim bütün on konsolu söylüyorlar borular vs gecirip takıyorlar yanı işçiliğin harika olması gerek ve çok paraya malolur o yüzden cama devam diyorum ben :))

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabayı satıp, klimalısını almak en mantıklısı.
klima gazını bile dolduramayan adamlara klima yaptırmak ...))