Klimayı açınca gelen ses

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir haftadır klimayı açınca sürtme sanki dönerken zorlanan bir parça sesi gelmeye başladı Klima düğmesini açınca sonra fanı bire alınca tık diye bir ses gelirya ondan sonra uğutu sürtme san ki dönerken zorlanan parça sesi gelmeye başladı Klimayı kapatınca ses yok kalorifer fanı değil acaba ne başına gelen varmı yardımcı olursanız sevinirim

modify_inline.gif

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
klima kompresöründe sorun,bir an önce servise gidip göstermenizi tavsiye ederim.

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birine gösterdim gazı çekip yag ilave edip tekrar bastırıp dene dedi klima gazının içinde kompürasörü yaglamak için yağ oluyormuş ara sıra çekilip filitre edilip tekrar basılması lazım dediler yarın klimacıya gidecem bakalım ne olacak

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugünlerde derin sudan falan geçtinizmi? Eski arabamda aynı sorun olmuştu ben sudan gecmistim. Kompresör rulmanina su kaçtığı için ses yapıyordu.

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün arabayı klimacıya götürdüm kompürasörden geldiğini fakat bu kadar ses için değiştirmiyeceğini söyledi Gazı çekti vakum yaptı 580 gram olması gereken yağ 350 ğram çıktı eksilmiş makina tamamladı gazı ve yeni yağ bastı ama ses devam ediyor her sene klimanın gazının çekikip tekrar basılması lazımmış Çalışmadan kaynaklı çapak lar kompürasörün pistonunu çizermiş Ses çok önemli değilmiş dert etmeye değmezmiş

ahmetcan_1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde başıma geldi 1 seneye yakın kilma çalşmadığı için klimayı açınca cıyaklıyodu hele gaz verince sanki motor patlcakmıiş gibi cıyaklıyodu biraz rolantide çalştıktan sonra düzeldi uzun zman klimayı kapalı bırakmayın arada çalşması lazım

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim megane coupede aynı sıkıntı vardı, klima klapesi mi neydi o arızalıydı, klimayı iptal ettirince ses kesildi. çözüm klepe tamiri ya da yenisi ile değişimi. 2008 yılında parça 700 tl onarım 300TL denmişti.