Km düşüttürülme sahtekârlığı

orhanalgan20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamün aleyküm arkadaslar. Basima üzücü bir olay geldi. Aracı baktırıp guvenip aldıydım km sorgulatmadıydım. Sonra aracı satmaya kalktık birine şase verdim bir daha geri arayan yok sonra kendim baktım dusme olayi var. Arac 2011de 220 binde 2014de vizede 140binde ben ise 2015 eylulde 145 binde aldım. Ben bilmiyordum sizce napmalıyım ? Teşekkurler

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapacak birşey yok. KanuneN ne yapilir bilmiyorum. Saticidan km garantisi aldiğiniza dair belge yoksa. Yapacak birşey yok

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayıplı mal sattığı için mahkemeye verin

ndipi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ülke de adalet sisteminin durumu bence içler acısı bir durumda. O yüzden mahkeme vs gibi işler bana göre iş değil. Ülke de doğru düzgün bir adalet sistemi olsa zaten buna benzer sahtekarlıklar yapılmaz. Şu km işi Avrupa ülkesinde bir galeri yapmış olsun o ülke sınırları içinde bir daha aynı işi yapamaz ve hapsi boylar. Bence yapılacak tek şey artık doğruyu söylemek ve alan kişinin bunu bilmesi koşulu ile satmak başka da yapacak bir şey yok. Ne kadar can sıkıcı bir durum.

Parserko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son aracımda benzer durum benimde başıma geldi.
Aracı yetkili servis bakımlı diye aldım , 80binden sonra özel servis'te bakımları yalan yanlış yapılmış.
Yetkili Servis + Özel Servis faturalarını tekrar temin edip , Avukatım ile aracı satın aldığım galeriye gittim. Galerici'ye tekrar nufüsümüzü tanıttık...
600 TL para iadesi ve Yedek Anahtar Ücreti 400 TL geri aldık

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun, sanirim soguk bi su icmek iyi olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ülke sahtekar kaynıyor, geçmiş olsun...

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İzmirde arabamı alırken bir sürü Symbole baktım ve sadece benim araba orijinal km çıktı işte içer acısı ülke durumu ve anlayışı...Geçmiş olsun ama çok uğraşsanızda bir sonuç alacağınız garanti değil maalesef.