Km sıfırlama

KAYAM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı konu ile ilgili benimde sorum olacaktı, peki arkadaşlar faz2 modellerinde bu işi yapmamıza gerek yokmudur?
bir arkadaştan duymuştum araç benzin deposu dolu dahi olsa elektronik gösterge benzin yok olarak algılayıp ışık yapabiliyormuş bunu sıfırlamak gerektiğini söylemişti, bu işlemi bizim araçlarda nasıl yapabiliriz?
edit:aynı gösterge benim aracımdada var 2006 1.6 16valfe lpg li aracım.

fzt.ulger

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı konu ile ilgili benimde sorum olacaktı, peki arkadaşlar faz2 modellerinde bu işi yapmamıza gerek yokmudur?
bir arkadaştan duymuştum araç benzin deposu dolu dahi olsa elektronik gösterge benzin yok olarak algılayıp ışık yapabiliyormuş bunu sıfırlamak gerektiğini söylemişti, bu işlemi bizim araçlarda nasıl yapabiliriz?
edit:aynı gösterge benim aracımdada var 2006 1.6 16valfe lpg li aracım.
Arkadaşlar faz2lerde olmadığını anlatmaya çalışmışlar galiba. Benim aracım faz1 araç lpgde olduğunu algılayamadığı için araç hareket ettikçe benzin yakıyor gibi hesaplayıp bi süre sonra benzini bitmiş gösteriyor. Ancak benzin seviyesini görmek için test mode kullanmıyorum çünkü test mode sonrası tüm yol verilerim siliniyor. Aracınıza benzin aldığınızda benzin göstergesi normal haline dönecektir. Saygılar