Km yardım

apo_kaba_87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araç aldım trammer kaydında son muayene 126000 fakat aracım 26bin gözüküyor yardım edebilirseniz sevinirim

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Aracınızın modeli ve yılı nedir ? Aldığınız kişi km sini düşürmüş olabilir eğer böyle bir durum varsa şikayetçi olun ağır cezası var ;)

apo_kaba_87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2001 model renault clio

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Test modunda calistirin.. Orda belli olur

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araç aldım trammer kaydında son muayene 126000 fakat aracım 26bin gözüküyor yardım edebilirseniz sevinirim

hiç zorlamaya gerek yok bariz belli km ile oynanmış hemde baya oynanmış mesela en az 100 000. şikayetçi olun hemen derim ben

kadirbilir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece tramer kaydına bakarak kesin bir bilgiye ulaşamazsınız, benim önceki aracımda da muayene esnasında km bilgisi yanlış girilmişti, tramer sorgulamasında aynı hatalı sonuç geliyordu, bu yüzden aracın genel kondisyonu (direksiyon, vites topuzu, koltuk aşınması, torpidonun durumu, lastiklerin ömrü gibi gözle tespit edilebilecek hususlar yanında) evvela yetkili servis kayıtları sorgulanır burdan da bir kanaate ulaşılamazsa detaylı ekspertiz yapan bir yere götürülerek araç beynine müdahale edilip edilmediği ortaya çıkartılabilir.

kadirbilir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın model yılını şimdi gördüm 2001 model araç için 26 bin km gerçekten çok istisnai bir durum hatta 126 bin km bile çok iyi bir değerdir, bi önceki mesajımda bahsettiğim hususlar çok işinize yaramayacaktır çünkü bu yaştaki bir aracın servis kayıtlarının düzenli tutulması da son derece düşük bir ihtimal ama en azından 26 bin kmden yüksek bir kmde iken servise girdiğini tespit edebilirseniz km ile oynandığı da rahatlıkla ortaya çıkar.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece tramer kaydına bakarak kesin bir bilgiye ulaşamazsınız, benim önceki aracımda da muayene esnasında km bilgisi yanlış girilmişti, tramer sorgulamasında aynı hatalı sonuç geliyordu, bu yüzden aracın genel kondisyonu (direksiyon, vites topuzu, koltuk aşınması, torpidonun durumu, lastiklerin ömrü gibi gözle tespit edilebilecek hususlar yanında) evvela yetkili servis kayıtları sorgulanır burdan da bir kanaate ulaşılamazsa detaylı ekspertiz yapan bir yere götürülerek araç beynine müdahale edilip edilmediği ortaya çıkartılabilir.
araç 2001 modelmiş arkadaşım sana 26000 inandırıcı geliyormu tabiki yanlış girme vs. olabilir söylediklerinin gerçeklik payı mutlaka var ama beni araç 2014 kasım çıkışlı şuan 25000 de tam 2 yıl oldu ve ben az gezen biriyim bu km yi 1-2 yılda raharlıkla yapanlar var

ŞİMŞEK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşa geçmiş olsun diyor diğer arkadaşların yorumuna katılıyorum. Bir ihtimal araç göstergesinde de sıkıntı olabilir mi diye merak ediyorum benim aracın km sinin son 5 hanesi görünüyor başında bulunan rakamlar görünmüyor bi elektrikçiye gitmem lazım bu nedenle aklıma geldi.

kadirbilir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç 2001 modelmiş arkadaşım sana 26000 inandırıcı geliyormu tabiki yanlış girme vs. olabilir söylediklerinin gerçeklik payı mutlaka var ama beni araç 2014 kasım çıkışlı şuan 25000 de tam 2 yıl oldu ve ben az gezen biriyim bu km yi 1-2 yılda raharlıkla yapanlar var

model yılını fark edince yazdığım cevap da alıntı yapılan cevabın hemen altında, yani çok büyük ihtimalle km konusunda sıkıntı mevcut.