Kocaeli otomatik benzinli megane 2 için triger seti fiyat ?

dd2dl5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yeni bir megane 2 araç aldım 2005 model otomatik benzinli. Benden önce en son triger 3 sene önce değişmiş, bende riske girmek istemiyorum ve değiştirmek istiyorum. Ernaz'ı aradım triger seti için 800 TL fiyat verdi. Sizin önerebileceğiniz yer var mı bu triger seti değişikliği için ? (İzmit öncelikli) Sizler en son nerede ne kadara değiştirdiniz ?

megane2_2004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ücretsiz de yapsalar Ernaz'dan uzak durmanızı öneririm. Oraya abone olanlara ulaşıp yıllardır yıllık 3000TL üzerinde masraf yapıp da devirdaim pompası kilitlendi diye tek seferde 3000TL ödemek zorunda kalıp kalmadıklarını; ya da xxx nedenden gelip motor yaktıranları; aks arızası nedeni ile gelip conta yaktıranların olup olmadığını öğrenin.

ycilyas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı uğurlu olsun aracın o tarafta önerebileceğim kimse yalnız konunun üzerinde dur yüksek maliyetlere mal olabilir sana erken davranmanda fayda var

diğer mekanik aksamlar zarar görmeden biran önce yaptırmaya bak bu arada fiyat bana bayğı pahalı geldi

dd2dl5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanayi ustasına sordum 500-600 tutar dedi. Bu ne arkadaş triger seti max 150-200 TL yağ falan değiştirmeyecek ekstra birşey yapmayacak en az 300 TL işçilik mi olur ? Bilemiyorum yani ben mi yanılıyorum ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Triger Değişimi, V kayışı, Su Devirdaim pompası, Aks Körüğü Değişimi, Şanzuman yağı 2 Lt Toplam 700 TL ye yaptırmıştım 2 ay önce Bolu da..

meganeizmit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Derincede reno parçacısından triger setini komple alıp, ustana değiştirebilirsin 150 lira gibi işçilik alırlar. Parçacının ismini reklam olmasın diye yazmadım. Bu arada allah sabır versin izmitte para ihtiyacı olan reno ustası yok.

ahmettas61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün izmit sanayide , triger seti , devirdaim pompası , antifriz v kayisi , eksantrik tapa , motor ust kulak takozu + işçilik 180 tl. Toplam 700 tlye geldi.

dd2dl5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam değiştirdiğiniz bütün parçaların kesinlikle değişmesi gerekiyor mu trigeri değiştirirken ? Ben sadece triger kayışını değiştirmek istiyorum.

ahmettas61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayı yeni aldığımız için ne olduğunu bilmiyorduk. Açınca değişmesi gerekenleri değiştirdik. Yani sizde gerek olamayabilir

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarıyla triger değişiminde yeni bir işçilik olmasın diye devir daim pompası da değişir. V kayış değişim periyodu da triger ile genelde aynıdır. Su haznesi yarı yarıya boşalır ve antifriz ile tamamlanır. Tapa değişimi görecelidir. Motor sol üst takozu sarsıntı hissi ve bir yırtık gözlendi ise değişir. Bu parçalarda orijinal ürün kullanmaya dikkat etmenizi öneririm. Unutmadan yağ değişimi ile aynı zamana denk getirmeye çalışın. En azından işçilik için iyi fiyat alabilirsiniz.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback