Koltuk başlarından ve pandizottan kasislerde gelen tıkırtı sesi çözümü h.k.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar herkese; clio 4 ten sonra her gün severek , eve dönerken biraz daha yolumu uzatarak vakit geçirdiğim megane 3 coupe 'min 17 lik jantlar üzerinde bazı kasislerde zıplayınca kafalıklar dan ve pandizot sanırım isimi bagajın iç kapağından tıkırtı sesi geliyor. Çok rahatsız edici olmamasına rağmen çözümü var mıdır? araştırmak istedim. Bu şekilde sorunu olan veya çözüm bulabilmiş var mıdır aramızda? şimdiden teşekkür ederim...

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pandizot ayaklarına süngerimsi yapışkan malzemeden yapabilirsin.Kafalıklar da ise katlanan kafalık olduğundan ses yapmakta..

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pandizot ayaklarına süngerimsi yapışkan malzemeden yapabilirsin.Kafalıklar da ise katlanan kafalık olduğundan ses yapmakta..
hocam kafalıkların ayarının yapıldığı metal çubukları hem kafalık kısımından hemde koltuk sırtlığından hareket ediyor. sesin sebebi sanıyorum bu... sabitleme şansımız varmıdır emin olamadım... yardımınız için teşekkür ederim.

turkuaz53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pandizot tamamda, koltuk başlıklardan gelen sesde neymiş

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim araçta trim sesi pek yok çok şükür ancak fren pedalına bastığımda vıcık vıcık gıcırdama geliyor 2014 model bir araçta çok kötü ve olmaması gereken bir ses aracın garantisi devam ediyor ve götürücem ancak neden olabilir acaba ? araç 2014 megane 3 dci edc joy

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim araçta trim sesi pek yok çok şükür ancak fren pedalına bastığımda vıcık vıcık gıcırdama geliyor 2014 model bir araçta çok kötü ve olmaması gereken bir ses aracın garantisi devam ediyor ve götürücem ancak neden olabilir acaba ? araç 2014 megane 3 dci edc joy
yağlandığı taktirde geçecektir canınızı sıkmayın.

cmylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatıyorum :) Kafalıklardan gelen sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorun bende var ve 135bin km den sonra yapmaya bşaladı. Acayip sinir bozucu bir tıkırdama yapıyor. En son kafalığı sökeceğim ama güvenlik için iyi değil :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatıyorum :) Kafalıklardan gelen sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorun bende var ve 135bin km den sonra yapmaya bşaladı. Acayip sinir bozucu bir tıkırdama yapıyor. En son kafalığı sökeceğim ama güvenlik için iyi değil :)

Yaglama isi ile cozulmez ise patteks tipi hamur kivaminda yapistiricilar var onlari bi deneyin sıkıştırın yani araya bu da keser. Konsoldaki trim seslerinin cogunu patteks ile cozmustum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mithatcann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar herkese; clio 4 ten sonra her gün severek , eve dönerken biraz daha yolumu uzatarak vakit geçirdiğim megane 3 coupe 'min 17 lik jantlar üzerinde bazı kasislerde zıplayınca kafalıklar dan ve pandizot sanırım isimi bagajın iç kapağından tıkırtı sesi geliyor. Çok rahatsız edici olmamasına rağmen çözümü var mıdır? araştırmak istedim. Bu şekilde sorunu olan veya çözüm bulabilmiş var mıdır aramızda? şimdiden teşekkür ederim...

Ustad bu bahsettiğiniz ses tıkırtı gibi değilde vik vik vik tarzında bir ses mi? Kelime olarak tam tarif edememiş olabilirim ama şöyle söyleyeyim torpidoda birşey kalmıştır tıkır tıkır ses yapar ya arka taraftan gelen ses ben de o tıkırtı gibi değil daha ince bir ses ve vik vik ediyor : ))

Sizin çözüm konusunda tecrübeniz oldu mu? Fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.