Kontağı kapatınca gelen ikaz uyarısı

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar az önce kontağı kapattığımda dıt dıt dıt diye üç kere tekrarlanan bir ses geldi. İlk başta LPG bittiğinde gelen ses zannettim. Dedim tam kontağı kapatınca biteceği tuttu denk geldi sandım. Fakat tekrar çalıştırdım tekrar kapattım. Farklı bir ses geldiğini fark ettim. Üç yıldır kullanıyorum bu aracı ve ilk defa duyduğum bir ses. Sebebi iyimi kötümü onuda bilmiyorum ama uyarı amaçlı olduğu kesin ve birşeyleri ikaz ettiği belli.Yardımcı olursanız çok sevinirim. Araç 1.6e coupe.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
allah allah çok ilginç hiç mi bi belirti yok ? :S 3 bip bilgisayar dilinde hani genel evrensel mantıkla düşünüyorum. ulaşılamayan bilgi veya veri anlamandadır. ama araçta ki dili bambaşka olabilir :S kafada çıkar bence

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
antidemeraj uyarısıymış :S

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
antidemeraj uyarısıymış :S

Siz söyleyince ne olduğuna baktım. İmoblizer la ilgili b,rşeylerden bahsediliyor. Benim onunla ilgili bir sıkıntım yok şu an. Açılıyor çalışıyor. Umarım sıkıntı öncesi belirtileride değildir.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladığım kadarıyla yabancı sitelerden bakıyorum pil değişim sistemde ağrıza vb. de bu sinyali veriyomuş pilinizi en son ne zaman değiştirdiniz?

CenKeRS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG Sisteminn arıza sesi o arıza değil bakımı gelmiş filtreler vs değişecek :)

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen lpg sisteminin bakım uyarı sesi.gecen bendede oldu korktum yaw.. lpg ayarına gittim sildirdim ordan arızayı..filtreleri bakımını yapmıştım zaten.. lpg sistemlerinde 10bin kmde bir bakım uyarı sesi verdiriyolar adamlarda ekmek yicek bu işten tabi gidip sesi sildirmek bilgisayara baglatmak fln ha bagladık bi ayar yapalım fln derken gazcılara paso abone oluyporuz işte aslında gecende konusuyoduk arkadaşlarla tam bi hesap yapılsa aslında şu lpgde hiçmi hiç kazancımız yok sadece kendimizi kandırıyoz arabamızı üzüyoz...habire ayar habire sıkınyı gazda ayda birde 20-30lira benzin cabası....

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah dediginiz gibidir. En son ayar, filtre, bakim vs. İsler daha 5-6 bin km. Anca olmustur. Bi gosterelim bakalim. Yardimlariniz icin cok sağolun.

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Böyle bir olay yok, sorun LPG.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bende de geliyordu vidyo çekmiştim :D
LPG Bakım zamanı :)