Kontak açma hakkında

Anilovic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Araçlarımız bildiğiniz gibi start stop butonla çalışıyor. Arabayla bir yere gidiyorum ve duruyorum , motoru durduruyorum. İçinde 2 3 dakika oturunca elektrik tamamen kesiliyor. Ve ben camı açmak istiyorum. Anahtarlı araçlarda kontağı açıp camı açabiliyoduk. Ama bu araçta nasıl yapacağım illa çalıştırmak mi gerekiyor?

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar start butonuna basın frene ve debriyaja basmadan tekrar açar kontağı.

serkantuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kartı yerine takıp star stopa basın çalışır.

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlla çalıştırmak gerekmiyor tabiki. Kartı çekip tekrar takman. Ya da araç vitesteyken start stop butonuna basman yeterli.

Anilovic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren ve debriyaj pedalına basmadan tuşa basınca kontak açılmış gibi gösterge ekranı açılıyor evet. Ama cama elektrik gitmiyor yinede. Kartı takmadan kullanıyorum cebimde oluyor hep. Yuvaya takmıyorum.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhabalar. Araçlarımız bildiğiniz gibi start stop butonla çalışıyor. Arabayla bir yere gidiyorum ve duruyorum , motoru durduruyorum. İçinde 2 3 dakika oturunca elektrik tamamen kesiliyor. Ve ben camı açmak istiyorum. Anahtarlı araçlarda kontağı açıp camı açabiliyoduk. Ama bu araçta nasıl yapacağım illa çalıştırmak mi gerekiyor?

Camı açabilmek için ya aracı çalıştırmanız lazim yada kartı yerine takmanız gerek... başka türlü olmuyor... çok gıcık bence de ama yapacak birsey yok...

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı stop ettiğinizde kapılardan biri hiç açılmadı ise camlar bir süre çalışır aksi taktirde ya araç çalışacak yada kart takılacak arkadaşların dediği gibi

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kartı en iyisi vtesin önündeki küçük göze atın o durumlarda takarsınız mecburen.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kartın cebinizde olması sizi bu dez avantaja göre çok daha fazla avantaj sağlar. örneğin daha önce kendiliğinde aracın kilitlenmesine alıştığınız için aracı açık unutup gideceksiniz. başka bir durum aracın çalınma riskine karşi kasgoya aracın anahtarını sunabileceksiniz. hani bazen aracı çalışır durumda bırakıyoruz ya şu yanlış olarak yaptığımız şey yani, birçoğumuz bunu yapıyor ve hırsızlar da bunu değerlendirip arabayı anahtarı ile alıp kaçıyorlar, anahtar cebinizde olduğunda en azından kasgoya anahtarı sunabirsiniz. sunamaz iseniz zaten para ödemez. buna benzer avantajları var cepte taşımanın.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Sonuç itibariyle kartı yerine takmaktan başka çare yok... yada arabayı çalıştırmak gerek... aslında kartı algılayan araç neden camları açtırmıyor bunu anlamak güç...