Kontak elektirigi nerden alabilirim ? YARDIM

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımdaki deck ceviricinni remotesini yanlışlıkla yaktım şimdi ise yarım kontak yani tek cevirdigim sekilde amfiye elektirik gelmesini istiyoum bunun için bu elektirigi nerden alabilirim ben cakmaklıktan gelen + yı alsam diye düşündüm direk amfinin rem kablosuna baglasam dedim acaba nasıl olur yada nerden alabilirmi bu elektirigi teyp arkasında yok diye biliyorum teyp e gelen + sürekli calısıyor teyp kapansa bile cünkü sarkıların dakikasını ve hangi sarkıda oldugunu code yi

hafızadaki fm kanalları hafızasında tutuyo en yakın nerden alabilirm bu rem için yarım kontak + yı :eyv:eyv

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güncell

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çakmaklıktan alıp direk olarak anfinin remote kısmına bağlayabilirsiniz ancak bu seferde teyp kapalı olsa daha anfi çalışacağından hoparlörden çızırtı gelecektir. sanırım orjinal teyp kulanıyorsunuz eğer teype müdehale şansınız var ise teypten anfifiyi kontrol eden remote çıkışı yapabilirsiniz.

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çakmaklıktan alıp direk olarak anfinin remote kısmına bağlayabilirsiniz ancak bu seferde teyp kapalı olsa daha anfi çalışacağından hoparlörden çızırtı gelecektir. sanırım orjinal teyp kulanıyorsunuz eğer teype müdehale şansınız var ise teypten anfifiyi kontrol eden remote çıkışı yapabilirsiniz.

Mehmet teyp in arkasında Cd Changer için olan sokettede 12v vardır nedersin oradanda çekilebilir.:eyv

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer teyp açılınca 12 volt geliyorsa tabiki kullanılabilir, ama sürekli olarak 12 volt varsa çakmaklıktan farklı olmaz, tam olarak cd changer bağlantısının nasıl olduğunu bilmiyorum :eyv

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mehmet teyp in arkasında Cd Changer için olan sokettede 12v vardır nedersin oradanda çekilebilir.:eyv

acaba nerde o cd changer için olan soket nerde acaba yada kontagı actıgımda elektirigin gelmesi lazım kontak kapanın ca elektirig kesmesi gerekli benim için acaba nerden alabilirim ?

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teyp arkasında cd changer için soket var teyp açıldığında oraya mutlaka elektrik gönderiyordur. ölçü aleti ile ölçerek bulunabilir.
ama bu bi varsayım. denemek lazım.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teybi söküp tek tek kontrol ettirin . Çok risk alacağınıza bir elektrikçiye yaptırın...

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadire katılıyorum eğer eliniz böyle işlere alışkın değilse elektrikçide yaptırabilirsiniz.
benim arabada kontak kapalı olsa dahi teypi açabiliyorsunuz. teypin arkasından alın dememin amacı sürekli kontağı açık bırakmak zorunda kalmazsınız.
çakmaklıktan kendiniz çekebilirsiniz ama müzik dinlemek için kontağı açmak zorunda kalacaksınız.