Korna çalışmıyor

crazytune

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Aracım megane 1 1.6 rte. Şu aralar korna ile başım belada. Araçla 2 sene önce yazın yolculuk ederken birden bire kornası çalmamaya başlamıştı. Sigorta tablasında bulunan korna sigortasını söküp tekrar taktığımda çalmaya başlamıştı.
Aynı sorunu geçen gün yine tekrarladı. Önce tutukluk yapmaya başlıyor. En sonunda ise sigortası atmış gibi hiç çalmıyor. Ben de sigortayı söküp tekrar taktım düzeldi ama 2 saat sonra yine bozuldu. Şuan hiç çalışmıyor.
Direksiyondaki hava yastığı paketini söküp butonlara baktım herhangi bir temassızlık yok iletim sağlanıyor. Fakat buton üzerinden şaseye paralel olarak ölçtüğüm voltaj 0.07 volt buton uçları arasından yaptığım ölçümlerde de 0.07 volt değer gördüm.
Kornanın 15 A sigortası var aynı şekilde hem şaşe ve sigortanın + ucu arası, hem de sigortanın uçları arası ölçüm yaptığımda 0.07 volt değer alıyorum. Buraların 12 volt değer vermesi gerekmezmi? Acaba sorun nedir? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Kornada sorun olmasin ?

crazytune

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Korna sağlam çalışıyor hocam. Tesisatında elektrik yok. Direksiyondaki korna butonlarında bile voltaj yok. Ne oldu anlayamadım.