Krank kaynağında balans var

Hakanmersin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar krank kaynağına bağlı kayış kasnak balans yaptığı için yerinden çıkacakmış gibi dönüyor bunun bi zararı olurmu aracım clio 2 1.5 dci

Hakanmersin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben burda boşa bekliyorum gidip tamirciye sorayım kimse tınnamıyor :-D

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2011 megane 105 bg lik dci motor. Konusunu açmıştım burada. Geçen yıl yetkili serviste trigeri değiştirirken bana sormadan sizin dediğiniz sanırsam krank kasnağını da değiştirmişler trigere bağlı olan 300 lira fark etti şok oldum. Hesap soruncada merkezin onlara verdiği tablo varmış oradan bakınca triger değişince bu parçanında değişmesi gerekiyormuş . Tabi bu Her motor için geçerli değil mesela benim ki euro 4 motor euro 5 de değişmesi gerekmiyormuş. Belki sizin motordaki parçada aynısı olabilir servise sormak lazım. Ben de kızmıştım ama eğer aynı parça ise demek ki bu parça sorun yapabiliyormuş . Bence bir an önce değiştirmelisiniz

Hakanmersin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim ustam çalışırken azda olsa ses geliyor ilerde daha da artarmı bilmiyorum ama kafama takılan bir durum başka bir tamirciye daha gidip soracağım

Hakanmersin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Krank kasnağı değişti kasnak yine yalpalayarak dönüyor bu sorunu nasıl çözebilirim tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Krank kasnağı değişti kasnak yine yalpalayarak dönüyor bu sorunu nasıl çözebilirim tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

​Tahminim kasnak kranka zarar vermiştir önceki yada içeride kırık civata var...ama tüm bu ihtimalleri kasnağı değiştiren ustada farketmiş olmalıydı yorumsuzum.

Hakanmersin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun motora zararı olurmu ustam triger kayışıda krank mailine bağlı kafam karıştı başka ustaya mı götürsem tamirci birşey olmaz dedi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bunun motora zararı olurmu ustam triger kayışıda krank mailine bağlı kafam karıştı başka ustaya mı götürsem tamirci birşey olmaz dedi

Şakaya gelecek yada şansa bırakılacak bir yer değilki....bir şey olmaz nasıl diyor onu anlamadım ve neden normalini yapmadğınıda....karar sizin.

clioAtilla

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Krank kasnağını değiştirdiğiniz yere götürün arabayı.Sorun kasnakdan değil demekki. Eski kasnak sizdedir inşallah.eski kasnağı yerine iyi oturttup sıkması lazım bence...Ama başında durmanız lazım iş yaptırırken,arabayı teslim alırken her ne iş yaptırdıysanız kontrol ederek alalım arkadaşlar.