Kronik hastalık kapı gergi kolu sesi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kapı kilitlerinde şu hususa dikkat etmeli.
araç hareket halinde kapılar kilitleniyor.
birisi araç durunca binmek için kapı kolunu dışarıdan çekiyor.
kapılar kilitli olunca açılmıyor.siz bu arada içerden açma düğmesine basıyorsunuz.
bu sırada arıza olmaması için dışarıdaki şahısın elini koldan çekmesi lazım.
bende bazen unutuyorum ve dışarıdakini ellememesi için uyarıyorum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin soylediginiz başka bir olay bizim bahsettiğimiz durum soguk havalarda kapilarin disaridan hic bir sekilde acilmamasi. Bu gibi durumda allahtan bir kapi calisir durumda oluyorda digerleri iceriden acilabiliyor. 4 kapida acilmayacak gibi olsa ugras dur

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin soylediginiz başka bir olay bizim bahsettiğimiz durum soguk havalarda kapilarin disaridan hic bir sekilde acilmamasi. Bu gibi durumda allahtan bir kapi calisir durumda oluyorda digerleri iceriden acilabiliyor. 4 kapida acilmayacak gibi olsa ugras dur

bildiğim kadarı ile merkezi kilitler her kapıda hava veya motor ile çalışıyor akü gücü veya hava gücü azalınca (soğukdan dolayı)kilitleri açamıyor.
olayı tam görmek lazım

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım da da 1 kapı hariç diğerleri dışarıdan açılmıyor, hatta eller serbestte çalışmıyor araç uzaklaşınca kitlemiyor, fakat kapı üzerindeki tuştan kitleyim gidince yanına geldiğimde eller serbes çalılıyor kilitkerr açılıyor tabi kapılar yine dışardan açılmıyor, bu ara baya bi gariplik var hiç bilgisi olan var mı acaba, teknik servis elemanı incelenmesi gerek dedi kapı soketleri veya alıcılarda sıkıntı olabilir veyahutta aracınızda elektrik kaçağıda olabilir dedi çok anlamsız geldi bu kısım ama boş olabildiğimde servise getire eğim inşallah

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler benimki 90 binde, arka Sol yapiyordu simdi sofor de basladi. Degistireyim diyorum ama su metal destekli olanlar mi daha iyi? Parca kodunu bilen varmi?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de geliyor kapılardan gıcırtı gressledim kontak spreyledim geçiyor 2 gün sonra aynı :)

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce yazdığım gibi sol ön değişmişti 2 yıldır ses yok şimdilerde sağ ön ses yapıyor değiştirmedim.

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parca nosu varmidir

mertkaratas_211

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gergiden mi bilemiyorum ama havalar ozellikle sogudugu zaman benim sag on kapi kesinlikle acilmiyor. Diger kapilarda da ara ara ayni sikintilar var. Fakat diger kapilar tutukluk yaptiginda bir kere iceriden acilinca disaridan normal aciliyor fakat sag on kapi hic bir sekilde acilmiyor. Servis kilitlerden kronik dedi kilit degisecekmis fakat benim endisem orjinal kilit soguk hava da yine ayni sorunu yapar mi?
Wd40 veya sivi gres sorunu cozmedi malesef. Sorunu kilit degistirmeden cozebilen var mi acaba?

İyi günler sağ ön kapılar fluence master ve kangonun belli serilerinde aynı kilit kullanıldığı için kronik arızalı. Benim aracımda aynıydı içindeki yay kırılıyor çoğu işi bilmeyen usta kilit değişecek diyor. Karabükteyim ben burdada 4 tane kilitçi aynısını dedi sonrasında ustam yapsa yapsa şu yapar dedi gittim adam direk sorunu söyledi kilit mekanizmasının puntolarını kesp içindeki yayı passat yayı ile değiştirdi. Renaultların yayı çok ince olduğu için sürekli kırııyor demişti. Bilginize