Kuş pisliğine cam sil !

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok abi böyle olmıyıcak ben gidip wd-40 alcam 3 4 kutu :D

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba; Camsil (camsil marka gerisi işe yaramaz) cam yüzeyleri şahane temizliyor. Ama denilenler doğru kesinlikle cam olmayan yüzeylerde kullanmayın.

İnatçı kuş pisliklerinin ve böcek yapışmalarının üstüne havlu kağıt koyup üsten iyice ıslatın, 5 dk da yumuşuyor ve silinecek hale geliyor. Çok inatçı ise bir veye birkaç kez tekrarlamak gerekebiliyor. Özellikle cam olmayan far ve stoplarda böyle yapın, çünkü boyadan daha çabuk çiziliyorlar. Akrilik veya polivinil asetat esaslı bu malzeme, beyaz diş macunu ile pırıl pırıl oluyor. WD-40 ın Çok çeşidi var. Genel olarak pas sökücü olanını satıyorlar. Ama Türkiye pazarına diğer çeşitleri (farklı işler için kullanılan) de girmeye başlamış, dikkat. Ben boya üstüne wd-40 sıkmaya cesaret edemem doğrusu. Kazasız günler dilerim.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bazıları da boyaya suremem diyor nasıl olacak bu iş ya iyice kafam karıştı bakalım aliyim da bi

KuralZ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
WD-40 esasen pas sökücü, yapışkan artıklarını boya yüzeylerinden çıkarmak için de kullanılan, uzun süreli temasta boyaya zarar verebilen, yağlama için suya dayanımı düşük ancak ince bir yağlayıcı olduğundan farklı noktalarda çok amaçlı kullanılabilen, plastik yüzeylerde sertleşme ve kırılmaya neden olan, çalışmayan kapı swiçlerinizi çalışır hale getirmenize yardımcı olabilecek içeriğe sahip ( :D ), uygun fiyatlı güzel bir üründür.
Kaldı ki, ben daha verimli olduğundan Loctite Multi-Spray ürününü tercih ediyorum.

Kuş pisliği tam bir baş belası, erken teşhis bu konuda önemli :D. Birkaç gün güneş altında kalmış, cırcır olmuş martı pisliği beni 20 dakika uğraştırmıştı hehe
Cam silecek suyuna eklediğiniz camsil' in dibini saklayın, bir parmak kadar birşey. Suyla doldurun ve bagaja koyun. Kuş pisliğinin üzerine uygulayın ve birkaç dakika bekleyip sildikten sonra biraz temiz suyla durularsanız boya ve cilanız zarar görmeden kurtulursunuz. Sulandırılmış camsil kurumadıkça, çok uzun beklemedikçe boyaya zarar vermeyecektir.

Alternatif olarak torpidodaki ıslak mendilden birkaç kat alıp kuş pisliğinin üzerinde birkaç dakika beklettikten sonra sıyırıp kurtulabilirsiniz