L.P.G'yi Gece Alın !

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nedendir bilmem ama lpg ye karşı bir ön yargı var ülkemizde ve lpg li araçlara üvey evlat muamelesi yapılıyor.satarkenn bile hiç lpg takılmamış araç diye satılıyor ama binmeye kalksan 100km de 9-10 lt yakıt tüketimi olan bir araca kimse benzinli binmek istemez herhalde.yada şöyle söyleyim 100 km de ortalama 8-10 lt arası yakıt tüketimi olann bir megana benzinli binip onun tüketimini eğer karşılayabilecek ekonomik güce sahipsem 1.6 k4m olacağına 2.0 araca binmeyi yeğlerim.yani eğer gücün varsa ona bin yada ben öyle yapardım. şahsım adına konuşuyorum günde 60 km yapıyorum ve keriz değilim benzine o kadar para verecek kadar ve eğer hafta sonları kullanıyor olsam aracımı 2.0 veya 2.5 bir araç tercih ederdim araç ihtiyaçtan çok keyif olurdu benim için.bu bakımdan lpgli araç bence gereklilik ve benzinli araç ise kesinlikle lpg li olmalı yoksa bir artı değil eksi durumdur eksikliktir.tekrar söylüyorum LPG CANDIR :eyv

aslında abi lpg ilk çıktığı zamanlar montaj yapan ustaların bilgisizliğinden tutup ilk çıktığında patlama vs.. yaşandığı zamanlardan dolayı insanların aklında kötü olarak kaldı :) aslında artık öyle değil yeni gelişen teknoloji ile lpg gayet sağlıklı, bilinçli ustalarından gelişen lpg sistemlerine kadar baya gelişti, artık motora zarar vermeyen sistemler çıkardılar :) ama ne kadarda gelişse ben şahşen lpg'li arabada yolculuk ederken rahat olamıyorum nedense, herhalde en son yapıcağım şey lpg takmak olur, lpg olmasın az geziyim mantığındayım bende :D

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında abi lpg ilk çıktığı zamanlar montaj yapan ustaların bilgisizliğinden tutup ilk çıktığında patlama vs.. yaşandığı zamanlardan dolayı insanların aklında kötü olarak kaldı :) aslında artık öyle değil yeni gelişen teknoloji ile lpg gayet sağlıklı, bilinçli ustalarından gelişen lpg sistemlerine kadar baya gelişti, artık motora zarar vermeyen sistemler çıkardılar :) ama ne kadarda gelişse ben şahşen lpg'li arabada yolculuk ederken rahat olamıyorum nedense, herhalde en son yapıcağım şey lpg takmak olur, lpg olmasın az geziyim mantığındayım bende :D

şu an çok çok iyi durumda lpg mevzusu.avrupada bir çok ülke teşvik ediyor lpg kullanımını.bizim milletimiz halen kabullenmiş değil.bizim ailede bile babam bi yere gideceği zaman ver senin arabayla gidelim diyo :D niye ? lpg li o çok tehlikeli binmeyin siz desemde ucuz napalım ocağına düştük :D :D ama sende bi potansiyel var mert lpg ci olursun sende :D

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu an çok çok iyi durumda lpg mevzusu.avrupada bir çok ülke teşvik ediyor lpg kullanımını.bizim milletimiz halen kabullenmiş değil.bizim ailede bile babam bi yere gideceği zaman ver senin arabayla gidelim diyo :D niye ? lpg li o çok tehlikeli binmeyin siz desemde ucuz napalım ocağına düştük :D :D ama sende bi potansiyel var mert lpg ci olursun sende :D

yok yok abi en son yapıcağım iş :D :D isterse uçak yakıtı ile çalışsın zaten bütün gün yatıyor kapıda değişen bişey olmaz hehe