Laguna 1 sıcakken çalışmama sorunu

tugrabozan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna sicak

Arkadaşlar 1997 2.0 115 hp aracım 17 senedir beni üzmedi .Son günlerde sabah araç soğuk iken gayet güzel çalışıyor.Motor ısındıktan sonra park edip tekrar çalıştırmak istediğimde araç çalışmıyor gaz pedalından yardım alarak çalışıyor,etrafa çiğ benzin kokusu yayılıyor.Yardım lütfen.
öncelikle enjektör kutugune manometre bağlanmanız gerekiyor basınç 2,5 ile e bar olması gerek .donusu penseyle çıktığınızda 4 bar ve ustu olması lazım sıcakta zor çalışan araca fazla yakıt gidiyor.kontagi kapattığınızda yaklaşık 3 dakika basıncın düşmemesi gerekiyor.

laguna_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce benimde başıma geldi ve evimin olduğu yerde trafik ışıkları var daha 1 defa yeşile denk gelmedim direk hergün kırmızıyı beklerim ve kırmızıda beklerken benzinden gaza geçer araç stop eder. Bayağı rahatsız ettiği için beni bu konu lpg tamircisine gittim regülatörü değişti ecu değişti 500 tl bayıldık oraya sonra yine bu tarz sıkıntılar yapmaya başladı motor ustamın oradada lpg ayarı yapılıyordu budefa oraya gittim oradaki eleman abi gaza geçiş süresini biraz uzatalım dedi ve uzattı ondan sonra pek başıma gelmedi sıcakta güneş altında bekleyen araçlarda ise lpg ile ilgili şöyle bir sorun var basınç çok yükseliyor gaz beyni bununla ilgili hata veriyor genelde bu basınç derecesini 1-2 derece daha avans verdirerek ayarlata bilirsiniz. bu arada sarsıntılı çalışmada söz konusu ise subap ayarıda mutlaka yaptırın.

enver86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

bulut66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın modeli neydi bir de verdiginiz link calısmiyor, benim arac sogukta rahat calısıyor ama biryere sıcakken istop ettigimde 30 dk sonra falan mars uzun basıyor ve zor calısıyor

redne7878

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba

bende ayni sorunlardan müzdariptim bugun rolanti motorunu ve altinda bulunan kelebegi temizledim ve sorunum düzeldi arkadaşlar..

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bujiler yeni bobin olayini hiç düşunmemiştim. :)

buji, bobinleri de yenilersen yüzde 99 olur..
bi de map sensörünü yenile..100 de 100 olur..

reno çakma yedek parçacısına git...selamımı söyle...bilal usta gönderdi beni abi de...:D

motoru da yıkat ...pis motor görmek istemiyorum..
yağ , su aksa nereden bilecem...

bi de bizim yanar döner osman ustaya git...bilal ustam gönderdi de...motorunu da yıkat...iç dış cila pasta motor koruma...

super olur be )))

(nasıl sanayici olmuş muyum ))) )

:servis

redne7878

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
buji, bobinleri de yenilersen yüzde 99 olur..
bi de map sensörünü yenile..100 de 100 olur..

reno çakma yedek parçacısına git...selamımı söyle...bilal usta gönderdi beni abi de...:D

motoru da yıkat ...pis motor görmek istemiyorum..
yağ , su aksa nereden bilecem...

bi de bizim yanar döner osman ustaya git...bilal ustam gönderdi de...motorunu da yıkat...iç dış cila pasta motor koruma...

super olur be )))

(nasıl sanayici olmuş muyum ))) )

:servis

abi bu ne ya düşman başına :))))