laguna 1 var acill yardım mumkunse bugun yardım eden varmı

selim8982

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım surekli su eksıltıyor neden yapabılır acaba klımadan dedıler bılmıyorum bana yardım edecek varmı

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Radyator hortumlarina bi goz atin arac calisirken herhangi bi yerden catlak vs varsa yapar hortum baslarindaki kelepceleri kontrol edin gevsek olanlari sıkın radyator petegine icten distan iyice bakin klima olsa fazla bisey eksilmeZ kac gude bi ilave yapiyorsunuz ?

selim8982

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bazen 3 gun bazen 1 hafta degısıyor daha once klımayı ıptal ettırdım 2 veya 3haftada su dolduruyordum klımayı dahıl edınce fazlalastı

selim8982

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klıma hortumu alacaktım fakat 700 tl dedıler

selim8982

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konyalımısınız acaba profıl resmınızde 42 yazınca ondan sordum yalnıs anlamayın

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet konyaliyim .. Siz nerelisiniz? Konyadaysaniz yonlendirecegim iyi bi usta var

selim8982

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bana yardımcı olursanız sevınırım basıma dert oldu ıyıce tesekkurler sımdıden

tozgenc61

Tunahan ÖZGENÇ-Trabzon,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim iş arabasında böyle bi sorun olmuştu o kadar aradık taradık motor bölümünde kaçak falan bulamadık en sonunda taban döşemesi sırılsıklam olduğu zaman durumu anladık kalorifer peteği delinmiş ve suyu oradan eksiltmiş.Belki sizin araçtaki sorun da budur.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer peteği ( Deliktir , bağlantı noktaları gevşektir )
Radyatör ( Deliktir )
Tüm hortumlar ( Bağlantı noktaları veya hortumlarda yırtık vardır ) ( Radyatör Alt Hortumu , üst hortumu )
Devir Daim Borusu ( Çatlayabilir )
Devir daim pompası ( Devir daim pompası renaultlarda çabuk bozulabiliyor )
Termostat kutusu ( Termostat su sisteminin en önemli parçalarındandır . )
Genleşme kavanozu ( Genleşme kavanozu çatlaktır yada bağlantı noktalarında sıkıntı vardır )
Genleşme kavanozu kapağı ( Bu kapak termostatlıdır , bozulduğunda sistemde kaçak olabiliyor )
Silindir kapak contası ( Silindir kapak contası yanıktır yada eziktir )
Silindir kapağı ( Silindir kapağı çatlayabilir , çatlak olduğunda silindirlere su gönderir , anlamak için sabah arabanın teklemesi yeterlidir )
LPG Sistemi ( LPG sistemi aracınızın motor suyu sistemini kullanan sistemlerdendir , orjinal hortumlar kesilerek yapıldığı için bağlantılarda sıkıntı olabilir . )

Motor suyunun eksilmesine neden olan parçaları aklıma geldiğince sıraladım .
Bunların tümünü tek tek kontrol ettirin . Değiştirin demiyorum ama kontrol ettirin .
Benim çok canım yandı su eksiltme olayından..Ondan bu sistemi komple ezberledim .

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
büyük ihtimal termostattan kaçırıyordur. dip gaz yapıp termostata bakın, kaçak varsa görürsünüz zaten. termostat contasını değiştirir devam edersin. fazla bir şey tutacağını sanmam 30-40 lira max.