laguna 2.2 dci almanya

ido22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardesim ilgilendigin icin sagol demekki bunlar sinirli uretim yada trde yok. bu araclar nasil pisman olurmuyum aldigima senin fikirlerin nelerdir?

ido22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yada yanlis yazdim pisman derken arabayi cok sevdim ama nasil oldugunu bilmiyorum sahibinin dedigine gore bakimlari hep yapilmis servis kagitlari elinde km 175 binde 13 bin sonra triger kayisi degisicek kagidinda ole yyaziyor yakiti yol tutusu bide esp varmi yokmu bilmiorum bu araclarda standartmi esp

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoşgeldiniz. Laguna keyifli araçtır ve Avrupa versiyonu ise yüzde 90 full' dür.

ido22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arac full herhalde yani arastirmam lazimdi almadan once ama cok karambole geldi aldim cokta anlamam zaten arabadan insallah iyi cikar benim bildigim ve anladigim kadariyla 140 ps 2.2 dci sadece 4 ay uretilen bi motor internette bile zorla buldum esp turbo hava yastigi 6 tane sanirim yakiti ortalama 6-7 litre arasinda ama yagmur sensoru varmi bilmiyorum tempomat yok park sensoru yok xenon yok digital klima koltuk isitmasi falan falan benim hosuma gitti sizlerden bu aracin kronik sikintilari varmi onu ogrenmek istiyorum sevgiler herkese

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Aracınız hayırlı olsun.Kazasız sürüşler keyifli forumlar.

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ido 22 arkadasım merhaba oncelikle araban hayırlı olsun. 2.2 motor ilk cıkan common rail motorlardandır aynı motor Espace lerde de kullanıldı. Uzun bir sure Espace 2.2 almak istediğimdem fazlasıyla arastırmıstım bu motoru fakat bana 1.9 dci almamın daha iyi olacağını tavsiye ettiler bu yuzden tercihimi Scenic II 1.9 DCİ den yana kullandım. Genel itibariyle yakıt sarfiyatının fazla olduğu ve turbonun sorun cıkardıiı şeklinde yorumlar almıştım zira 2.2 üretimi durdurulup 2.0 dci lere geçildi.Aravın TUV den gectiyse bakımları yapılmıştır die düşünüyorum. Yine de araba kısmet işi olumsuz yorumları fazla kafana takma bence

Son düzenleme:

ido22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah arac tuvden yeni gecmis 2 yila yakin vizesi var dedigin gibi şans işi inşallah iyi çıkar. İyi dileklerde bulunan herkese çok teşekkürler saygılar