Laguna 2 almayı düşünüyorum..düşünceleriniz,önerileriniz ?

Reno58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar başlıktan anlaşılacağı üzere 2004-2005 model laguna almayı düşünüyorum(makyajlı hali pek hoşuma gitmediğinden 2006yı es geçtim) Kullanan tanıdığımda yok sadece parkedilmiş veya yıkamacıda tek tük gördüğümde inceleme fırsatım oldu..Parçası pahalımı ucuzmu diye sormayacağım lpg li düşnüyorum..Aklımda 1.6 privilege var donanım olarakta fazla bilgi sahibi değilim açıkçası ilanlardan ne gördüysem o,konuşan arıza uyarı sistemi falan var galiba.Yakıt olarak lpg de ne yakar donanım olarak özellikleri nelerdir,nelere dikkat etmem gerekir alırken,kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum..Birde 2004 ve 2005 yılları arasında üretilen araçların motor özelliği arasında fark varmıdır sanki kasa değişmeden motorda iyileştirilmeler yapıldı diye biliyorum..şimdiden teşekkür ederim:)

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanan arkadaşlarımız müşterilerimiz gayet memnun ama bakalım bizimkiler ne diyecekler :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna 2 liftback bir otomobil . Renault hiçbir liftback arabasında pirim yapamadı .
Kaliteli bir otomobil
Yakıtı az
Parçası ucuz ( Megane II den farkı yok parça fiyatı olarak )
Ben 2006 tavsiye ederim onlarda ESP , Key les go ( Kart cebinden çıkmadan çalışır )

Trigeri serviste 1200 TL ye değişir ( Megane II ninde aynı )

Ya kısaca serviste yaptırırsan , megane II ve Laguna II nin bakım masrafı aynıdır .

Reno58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna 2 liftback bir otomobil . Renault hiçbir liftback arabasında pirim yapamadı .
Kaliteli bir otomobil
Yakıtı az
Parçası ucuz ( Megane II den farkı yok parça fiyatı olarak )
Ben 2006 tavsiye ederim onlarda ESP , Key les go ( Kart cebinden çıkmadan çalışır )

Trigeri serviste 1200 TL ye değişir ( Megane II ninde aynı )

Ya kısaca serviste yaptırırsan , megane II ve Laguna II nin bakım masrafı aynıdır .

Teşekkür ederim..baktığım 2006 modellerin fiyatı biraz fazla geldi açıkçası ama uygun fiyatlı denk getirebilirsem düşünürüm nedense 2005 makyajsız hali daha güzel görünüyo gözüme. 22-23bn tl civarı bi bütçem var bu arada taş çatlasın 24e çıkabilirim :) Merak ettiğim benim düşündüğüm 1.6 privilege modelindeki özellikler birazda aslında bikaç yerde 110 beygir diye okudum bi yerde 80 yazıyodu kafam karıştı :D Birde bunlarda arızayı türkçe sesli söyleme özelliği var sanırım ilanlarda hiç lafı geçmemiş..Bakalım kısmetse 2 haftaya kalmaz almayı düşünüyorum

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim..baktığım 2006 modellerin fiyatı biraz fazla geldi açıkçası ama uygun fiyatlı denk getirebilirsem düşünürüm nedense 2005 makyajsız hali daha güzel görünüyo gözüme. 22-23bn tl civarı bi bütçem var bu arada taş çatlasın 24e çıkabilirim :) Merak ettiğim benim düşündüğüm 1.6 privilege modelindeki özellikler birazda aslında bikaç yerde 110 beygir diye okudum bi yerde 80 yazıyodu kafam karıştı :D Birde bunlarda arızayı türkçe sesli söyleme özelliği var sanırım ilanlarda hiç lafı geçmemiş..Bakalım kısmetse 2 haftaya kalmaz almayı düşünüyorum

Ben kullanmadım ama bir kaç ay önce almayıda düşündüm arabayı bugün satsam Laguna alırım .

ahtapot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
laguna 2 hakkında fazla bilgim yok ama makyajlı kasası tercihim olur (2006 model) neden dersen renault makyajlı kasaları sunarken daha fazla özellik imkanı sunuyr..motor olarakta 1.6 16v 110 veya 115 hp olması lazım
tavsiye olarak megane 2 lerede bakmanı isterim laguna 2 ye göre piyasada daha cok tutulan araç..

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Laguna 2 bakmıştım bir ara privilege donanımı çok güzel ama konsoldaki kapak gibi görünen olayın mantığını hala anlamış değilim ? bazı modellerde radyo cd çalar orada sanırım ?

Reno58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kullanmadım ama bir kaç ay önce almayıda düşündüm arabayı bugün satsam Laguna alırım .

ben ilk kasasından beri hastasıyım..bi çok kişi fransız malı diyip burun kıvırıyor ama sırf cahilliklerinden

laguna 2 hakkında fazla bilgim yok ama makyajlı kasası tercihim olur (2006 model) neden dersen renault makyajlı kasaları sunarken daha fazla özellik imkanı sunuyr..motor olarakta 1.6 16v 110 veya 115 hp olması lazım
tavsiye olarak megane 2 lerede bakmanı isterim laguna 2 ye göre piyasada daha cok tutulan araç..

Sağolun megane 2 çok tutuluyo evet güzel araç 2ay kadar kullandım ama hem gönlüm lagunada..hem temiz megane bulmak kolay değil hemde tutulmasına bakmıyorum temiz bi laguna bulup senelerce binmek istiyorum

Bende Laguna 2 bakmıştım bir ara privilege donanımı çok güzel ama konsoldaki kapak gibi görünen olayın mantığını hala anlamış değilim ? bazı modellerde radyo cd çalar orada sanırım ?

Konsol özellikle hoşuma giden tarafı birde aydınlatmanın beyaz oluşu (klimanın göstergenin falan) çok hoşuma gidiyor..en azından vw grubu gibi mor kırmızı tarzı değil pavyon misali :D 2006 ya kadar o kapak var makyajlanan kasada yine o kapak var ama radyo cd çalar alt kısımda açıkta kapak küçültülmüş yukarda kalmış ve saklama bölmesi işlevi görüyor

Son düzenleme:

osman_laguna2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ilk laguna 2 bakarken 2004 model bakıyordum ama 2006 model inceleme yapınca kıyaslama yaptım tabiyki 2006 ya karar verdim.