Laguna 2 almayı düşünüyorum..düşünceleriniz,önerileriniz ?

gunsu

Mehmet ÖLMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2005 Laguna var lpg li full vereyim kardeş

yakuppu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamünaleyküm arkadaşlar.

Ben laguna 2 1.9 dizel veya 1.6 benzinli almayı düşünüyorum.
Ama 2.el piyasasındaki araçların çoğunun km'si 220.000'in üstünde, 1.9 motora çok fazla güvenmiyorum acaba kaç km de motor ister?Tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizi benimle paylaşırmısınız.
Cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim.

gokhan12101982

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben araba ile uğraşmayı pek sevmem.heleki sanayide.servis fiyatları yüksek.oyüzden ben çevremde bu arabayı almak isteyenlere şunu söylüyorum.tabi bu benim fikrim ve her fikre saygı duyarım.araba güzel ve rahat tavsiye ederim ama expression modelini.Neden derseniz ne kadar renault bence genel itibari ile elektronik kısımlarda özellikle arıza yapmaya meğilli bir marka.Ne kadar donanım o kadar arıza ihtimali.Sonuçta yapı ve kasa aynı.yani sunroof olsa ne olur olmasa ne olur diyorsanız benim gibi ve iç kısımda yaşıyorsanız potansiyel sunroof arızası riskini almaya gerek varmı.
Kısacası uğraşmayı sevmiyorsanız ve iyi bir tanıdığınız yada tamirciniz yoksa olmazsa olmaz donanımları alıp kullanmak en güzeli(klima hatta digital klima, park sensörü,4 cam otomatiği, 6 airbag, abs,...vb).bu yüzden de alırken 2005 model 1.6 exp modelini 65000 kmde buldum ve aldım.herkesede tavsiye ederim.
dediğim gibi bu benim görüşüm tabiki.sonuçta saydığım donanımlara sahip düşük km lagunamdan çok memnunum.inş. herkes gönlüne göre araç bulur.

yakuppu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim gökhan