Laguna 2 ÇaliŞma problemİ

kadirkurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2003 model laguna 2 faz 1 2.0 16 v PRİVİLEGE aracım var
Aracımla ilgili Birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim

1- araç star tuşuna 2-3 saniye basılı tutulunca çalışıyor bu normalmi ?
2- bir kaç kez araç marş bastığı halde çalışmadı ve 2-3 saat sonra hiç birşey olmamış gibi çalıştı bu neden olabilir acaba?
3- direksiyonu çok sert acaba bu modeller mi böyle anlıyamadım hidrolik yağıda tam.

Fethi KORKUT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşgeldiniz. öncelikle üye tanıtımları bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

Sonic_X

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, ilk iki soru benim için de geçerli. Benim aracım 2004 Laguna 2 Faz 1 1.6 16v Privilege + AKL Lpg sistemi. Bendeki sorun da;
1-) Start a basılı tutulduğu kadar marş yapıyor. Yani 1 kere basıp hemen elinizi çekerseniz marşı kesiyor. Normal olanı gibi 2-3 sn. boyunca kendi marş yapmıyor. Aslında bu çok ta önemli değil, hatta böyle daha iyi. Kontrol bende en azından.

2-) 8-9 saat kadar araç hiç çalıştırılmadan durunca, ilk çalıştırmada zor çalışıyor. Özellikle soğuk havada 10-15 kez marş yapmak gerekiyor. Eylül 2013 ten beri 2 tane akü yedi.

3-) Lodos tan dolayı ön cam çatladı. Bunu ertesi gün değiştirdim. Sonra da fark ettim ki yağmur sensörü çalışmıyor. Öneriniz nedir?

İkinci sorum için; Aracı ustaya götürdüm sorunu anlattım, bence bunu hiç kurcalama dedi. Başka alacak araba bulamadın mı dedi . Yemin ediyorum 2nci sorundan dolayı arabadan soğudum. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Hangi parça değişmeli, Allah aşkına yazın psikolojim bozuluyor araca her binişimde. Ben bunun çaresi olduğuna inanıyorum, bir makine sonuçta. Bir iki ustaya daha gösterdim biri acemi biri de uğraşamam dedi. Açıkçası ne yapmaları gerektiğini bilmiyorlar.

44tayfun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2003 model laguna 2 faz 1 2.0 16 v PRİVİLEGE aracım var
Aracımla ilgili Birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim

1- araç star tuşuna 2-3 saniye basılı tutulunca çalışıyor bu normalmi ?
2- bir kaç kez araç marş bastığı halde çalışmadı ve 2-3 saat sonra hiç birşey olmamış gibi çalıştı bu neden olabilir acaba?
3- direksiyonu çok sert acaba bu modeller mi böyle anlıyamadım hidrolik yağıda tam.

Merhaba, ilk iki soru benim için de geçerli. Benim aracım 2004 Laguna 2 Faz 1 1.6 16v Privilege + AKL Lpg sistemi. Bendeki sorun da;
1-) Start a basılı tutulduğu kadar marş yapıyor. Yani 1 kere basıp hemen elinizi çekerseniz marşı kesiyor. Normal olanı gibi 2-3 sn. boyunca kendi marş yapmıyor. Aslında bu çok ta önemli değil, hatta böyle daha iyi. Kontrol bende en azından.

2-) 8-9 saat kadar araç hiç çalıştırılmadan durunca, ilk çalıştırmada zor çalışıyor. Özellikle soğuk havada 10-15 kez marş yapmak gerekiyor. Eylül 2013 ten beri 2 tane akü yedi.

3-) Lodos tan dolayı ön cam çatladı. Bunu ertesi gün değiştirdim. Sonra da fark ettim ki yağmur sensörü çalışmıyor. Öneriniz nedir?

İkinci sorum için; Aracı ustaya götürdüm sorunu anlattım, bence bunu hiç kurcalama dedi. Başka alacak araba bulamadın mı dedi . Yemin ediyorum 2nci sorundan dolayı arabadan soğudum. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Hangi parça değişmeli, Allah aşkına yazın psikolojim bozuluyor araca her binişimde. Ben bunun çaresi olduğuna inanıyorum, bir makine sonuçta. Bir iki ustaya daha gösterdim biri acemi biri de uğraşamam dedi. Açıkçası ne yapmaları gerektiğini bilmiyorlar.

öncelikle biraz zaman geçmiş konunun üzerinden ama inşallah yardımcı olabilirim.
her iki üyemize de geçmiş olsun
start tuşuna başılı tutma olayı aslında kart yuvasında ki basit bir sorun. içerisinde bulunan iki plastik tırnağın birinin kırılmasından dolayı olmakta. kendi aracımda da aynı sorun vardı yuvayı söktüm tırnaklardan birinin olmadığını farkettim oğlumun oyuncakları arasından uygun bir parça buldum ve olması gereken yere yapıştırdım yaklaşık yarım saat içerisinde aracım ilk günkü gibi basıp bıraktığımda çalışır oldu detaylı anlatımları forum içerisinde mevcut isterseniz bir bakabilirsiniz yada kütahya civarında iseniz bana ulaşın ben yardımcı olayım size.
sonix x 3.soruna cevap olarak cam değiştiği esnada camda yapışık olan sensörün ya önü kapanmıştır yada yapışkan yüzeyi tam oturmadığından dolayı camdan ayrılmıştır. çözümü için aynanın arka kısmında bulunan plastiği sökmen gerek söktüğün zaman sensörü göreceksin cama tam torumuşmu yada önünü kapatan birşey varmı kontrol et temiz ve cama tam oturmuş ise soketini çıkar temizle ve yeniden tak ayna arkasındaki kutuyu tekrar topla sileceği birinci fasılada çalıştır. ön camın üzerinde bulunan sensörün oraya biraz su dökmeye başla sileceklerin yüzde 90 hızlanacak ve eskisi gibi çalışacaktır.

mehmetata808

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar üzerinden zaman geçmiş ama ben de on beş marşta ancak çalışma problemine bir cvp yazayım dedim belki faydalı olur. bu yüzden ben de bir akü yedim hatta takviye ile çalıştırdığım zamnlar oldu..motor üzerinde volan okuyucu manyetik kaptör var söküp takması çok da zor değil motor yağ çubuğunun altında usta onu söküp temizledi spreyle taktı bir daha yapmadı sanırım soket oksitlenmş. yine çalışmazsa değiştirebilirsiniz fiyatı 130 tl civarıdır.