Laguna 2 hakkında

Edessar

Melih UĞUR-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkeze Merhabalar iyi haftalar.

2. bir araç alma kararı aldıktan sonra Laguna 2 konusunda araştırmalara girdim. Bu hafta sonu ankarada bir laguna 2 2.0 priv. 2003 model arabayı inceledim ve konu üzerinde bilgisi olan arkadaşlara danışmak istediğim bir iki konu var.

Almayı düşündüğüm araç otomatik vites ancak daha önce megane da kullandığım gibi bir his vermedi. Gaza basınca sanki geç hareket ediyor gibi ayağımı gazdan çekincede hafif gaz vermeye devam ediyor. Bu araçlarda bu normalmidir.

Start düğmesine basılı tutmadan çalışmıyor. Benim clio 4 basıp çektiğin anda çalışıyor bunda beklemek zorundasın. Kart üzerinden kapılar açılıyor ancak araca yaklaştığımda yada uzaklaştığımda kapılar kendiliğinden açılıp kapanmıyor. Bu aracı dün inceledim bugun karar vereceğimi sahibine ilettim.

Dikkat etmem gereken başka bir husus varmıdır bana yardımcı olursanız sevinirim. herkeze kolay gelsin şimdiden teşekkür ederim.

Brky.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım biraz geç oldu ama abi yeni gördüm. Benim lagunam 1.6 nacizane fikrim piyasada pek 2000 motorların tutulmadığı yönünde ama alıcam diyorsan illa motoruna iyi baktır. Yanlış hatırlamıyorsam turboluydu onlar turbosuna şanzumanına çok iyi baktır yoksa seni baya üzer abi. Sanayideki ustayla baya baya samimileşirsin. Start düğmesi olayı bendede aynı basılı tutman lazım benide bir sorun var diye düşündürmüştü demekki hepsinde aynı. Bende orjinal anahtarda 3. düğme var eğer basarsan uzaklaştığında yakınlaştığında kapıları açıyor. Belki satıcıdaki orjinal anahtar değildir yada 2003 lerde yoktur. Otomatik şanjuman hakkında bir fikrim hiç deneme fırsatım olmadı.

44tayfun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkeze Merhabalar iyi haftalar.

2. bir araç alma kararı aldıktan sonra Laguna 2 konusunda araştırmalara girdim. Bu hafta sonu ankarada bir laguna 2 2.0 priv. 2003 model arabayı inceledim ve konu üzerinde bilgisi olan arkadaşlara danışmak istediğim bir iki konu var.

Almayı düşündüğüm araç otomatik vites ancak daha önce megane da kullandığım gibi bir his vermedi. Gaza basınca sanki geç hareket ediyor gibi ayağımı gazdan çekincede hafif gaz vermeye devam ediyor. Bu araçlarda bu normalmidir.

Start düğmesine basılı tutmadan çalışmıyor. Benim clio 4 basıp çektiğin anda çalışıyor bunda beklemek zorundasın. Kart üzerinden kapılar açılıyor ancak araca yaklaştığımda yada uzaklaştığımda kapılar kendiliğinden açılıp kapanmıyor. Bu aracı dün inceledim bugun karar vereceğimi sahibine ilettim.

Dikkat etmem gereken başka bir husus varmıdır bana yardımcı olursanız sevinirim. herkeze kolay gelsin şimdiden teşekkür ederim.

biraz geç oldu ama hiç değilse daha sonra okuyacak arkadaşlara fikir olsun... :)
öncelikle alabiliyorsanız megane2 ve laguna 2 lerde faz 2 yani makyajlı kasaları tercih etmeye çalışın. Çünkü faz1 (makyajsız kasalarda bulunan birçok kronik problem faz 2 lerde yok... aracın sanzımanına özellikle detaylı baktırın 1.6 motorlu laguna olsa hantal kalmasını anlarım ama 2.0 motorda hantal kalması biraz çelişkili genel olarak elektronik gaz pedalleri biraz geç tepkimeye sebep oluyor elektronik bir aparatla tepki süresini düşürmek mümkün fakat şimdiye kadar hiç kullanmadım.

starta basılı tutarak çalıştırma konusu ise ilgi alanım bir çok arkadaşın aracına yardımcı oldum bu konuda sıkıntı yapılacak bir durum değil yani çözümü yine formda paylaştığım http://www.renaultfanclub.com/lagun...asili-tutarak-calistirma-problemi-cozumu.html linkinde mevcut isterseniz bir göz atın bu sayfaya...