Laguna 2 kalkışta titreme

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 laguna 1.6 araçta bazen kalkışta titreme oluyor bu titreme genelde yarım saat kadar sonra başlıyor ve sadece ilk kalkışta kendini gösteriyor, bazı günler sanki hiç titreme olmuyor, baskı balata yeni değişti, bilgisayara bağlayınca herhangi bir elektronik sorun gözükmüyor, takozlar motor kulakları vs sağlam, bunları biliyorum çünkü çok yere gösterdim hiçbir usta bir sonuca ulaşamadı, genelde baskı balata ile ilgili olduğunu söylüyorlar ama baskı balata 1 ay önce değişti ve valeo marka takıldı, sorun başka bir yerlerde, mesle debriyaj hirolik yağının farklı bir cins koyulması yada bu yağın yanlış koyulması nedeniyle içeride hava kalması da kalkışta titremeye yol açabiliyormuş, bunların dışında eğer balatalarda yağ kalmışsa o yağı almak için pudra dökülmesi işe yarıyabiliyormuş, bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?

alperyildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 hafta önce baskı-balata değiştirdim dediğin gibi valeo marka sonuç süper hiç titreme yok.ancak ustam dediki volant diye birşey varmış onu tornaya yollamış volantta bir sıkıntı varsa titreme yapabiliyormuş sıfır baskı balata bile olsa.ben çok anlamam iyi ifade edemiyor olabilirim volant için ekstra 50 lira verdim.şimdi sizin mesajı okuyunca aklıma geldi belki yardımcı olur bu bilgi