Laguna 2 otomotik şanzıman sorunu

albatros_albatros

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar çok özür dilerim.Ne yazıkki işlerimden dolayı gidemedim Ankaraya .Birde orada görüştüğüm ustalar en az ikigün burada kalacak araba diyorlar.Oda benim için imkansız olduğu için gidemedim.

edremitli72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar benimde 2003 2.0 otomatik lagunam var yaklaşık 10 gün önce yolda giderken bi anda gaz boşa çıktı devir 2500-3000 arası oynamaya başladı ayrıca esp enjeksiyon ve otomatik vites arızası verdi araç devri yüksek olduğundan ağır ağır işyerine vardım stop ettim akşam iş çıkışı çalıştırdım hiç bişey yapmadı 2-3 gün sonra yine yaptı yolda stop ettim tekrar çalıştırdım düzeldi fakat 2 2 gün önce yine yaptı ustama götürdüm bilgisayara bağladı bilgisayarda her şey kırmızı gözüküyordu çalışan hiç biyer yoktu oda şaşırdı şimdilik bütün arızaları sıfırlıyorum bi daha yaparsa servise götür dedi bu gün yine yaptı direk yetkili servise gittim olayı anlattım hiç bişey anlamadılar öyle yüzüme baktılar beyefendi bi test sürüşü yapalım dediler tam test sürüşü sırasında aynı arıza yine yaptı tmm dediler içeri aldılar yarım saat sonra beyefendi aracınızın otomatik şanzumanı arızalı ama bu serviste yapamıyoruz diyarbakırdaki renault servisine götürün dediler şaşırdım peki şanzumanın neresi arızalı dedim bilemiyoruz ama şanzuman arızalı batmanda yapamaz sadece diyarbakır anlar bu işten dediler benim bulunduğum yer siirt birde astsubayım ne zaman ve nasıl giderim die düşünmeye başladım ayrıca söyledikleride aklıma yatmadı bende iyi bi elektrikçi ustam vardı ona gittim belki sensör veya beyinde bişey vardır die usta sağa solu kontrol etti sonra abi arabayı çalıştırımısın dedi bende usta bu arıza hiç rolantide yapmadı hep yolda yaptı dedim ustada senbi çalıştır dedi çalıştırdım bi gaz ver bırak dedi dediğini yaptım bana abi gaz verip bıraktıktan sonra gaz çabuk geri gelmiyor yani araç rolantiye geç düşüyor dedi gaz kelebeğinin fişini kontrol ederken araçta rolantide çalışıyordu birden aynı arızayı verdi bi kaç sefer denedi yine aynı arızayı yaptı abi cumartesi gel motorcu ustasına götürelim bi gaz kelebeğinine baktıralım şuan arıza bunda gözüküyor dedi bende cumartesi nöbetçiyim dedim oda pazartesi gel dedi şimdi dört gözle pazartesiyi bekliyorum son olarak bu gaz kelebeği ile bi araştırma yaptım eğer akü sökülüp takılırsa veya düşük voltaj olursa bazen kafası karışıyormuş ve adaptasyon yapmak gerekiyormuş benimde aküm sökülmüştü ondanda yapabilir die düşünüyorum pazartesi olursa sonucu sizle paylaşırım unutmadan ön camımda taş gelmesi sonucu bayağı bi çatladıburada toplam 2 camcı var 3 haftadır atermitli ve parmak sensörlü cam bekliyorum kaskodan değiştirmek için bu bölgede şartlar bu kadar batının gözünü seveyim :)))

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konunun tamamını okudum da gerçek den çok can sıkıcı durumlar yaşanmış.günümüz şartlarında laguna almak gerçekden kumar oynamak gibi bir şey.aslında reno lüks araba işinde pek iyi değil gibi.kronik sorunları çok oluyor.neyse arkadaşlara en kısa zamanda sorunlarını çözmeleri dileğinde bulunuyorum.saygılar.

Güner oto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun Aleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ismim rasim

Güner oto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar laguna 2 2.0 16v otomatik aracım Var.bugün vites kutusu arızası gösterdi. Ve arac boşta gaz yiyor fakat 'ye atıldığı zaman arac tam olarak gaz yemiyor ve gitmiyor.acaba selonoitlerdenmi yoksa başka bir sıkıntısını var?