Laguna 2 sorunlar

fuk_18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar aracimda 2 sorun var birincisi arka teker rulmani bozulmus bunuda usta araci kaldirip anladi arka tekeri sag sol oynatti ve teker oynuyor ama ses yapmiyor ugultu falan lagunalarda sanirim rulman degisimi icin komple frendiskiyle birlikde degisecekmis abs sensörü falan komple,ben araci bu sekilde kullansam ne gibi sorun olur yorumlari okudumda cogu rulman hatasinda ugultu yapiyormus ama bende hic bir ugultu yok,sizce buu ne yapmaliyim?

ikinci sorun ise ön sag tekerin rot mili bozuk teker oynuyor sag sola oynattigin zaman bu yuzden de arac duz yolda biraktigimda sola dogru cekiyor rot mili arzali oldugu icin ise kimse rot ayari yapmiyor suanda araci kullaniyorum bu sekilde bu konuda ne sikintilar dogabilir aciklarsaniz sevinirim birde parca fiyatlari ne kadar tutar ?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustan herhalde paraya sıkışmış :)
frendisk ile rulmanın ne alakası var.
abs sensörü öyle bozulmaz...

ikinci sorun doğrudur.rot başını değiştirirsin olay biter. fazla tutmaz.
ilk sorunda rulman değiştirilir. 150 tlyi geçmez hepsi

ben sizin yerinizde olsam, o ustaya bir daha gitmezdim :D

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani kople set satılıyodur belki ondan öyle söylemiş olabilrler... özel bir servise mi gittiniz yoksa yetkili servis mi bunu size söyledi ? bi işi yaptırmadan önce 2 3 kişiye gösterip danışmakta fada olabiliyor. geçmiş olsun

fuk_18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar bilmiyorum tek rulman presliymis bu yuzden komple diskle birlikde satiliyormus ve benim aracda birde sol taraf yeni degismis disk rulman komple yani yeni disk sag taraf sorun olan taraf yani hep paslanmis fren tam yapmiyor belliki diskin yuzeyi siyah siyah olmus benimde isime geliyor aslinda disk degistirmek disk degistifi zaman balatalarda degisecek ama bana sunu demeleri resmen adami keriz yerine koyuyorlar neymis bi taraf degistiginde diger tarafinda degismesi gerekliymis yok dedim sadece bir taraf istiyorum,neyse simdi sunu bilmek istiyorum bu sekilde araci sürmemim zarari olurmu rot mili neyse ucuz parcada rulman disk falan pahali baya
ustan herhalde paraya sıkışmış :)
frendisk ile rulmanın ne alakası var.
abs sensörü öyle bozulmaz...

ikinci sorun doğrudur.rot başını değiştirirsin olay biter. fazla tutmaz.
ilk sorunda rulman değiştirilir. 150 tlyi geçmez hepsi

ben sizin yerinizde olsam, o ustaya bir daha gitmezdim :D

yani kople set satılıyodur belki ondan öyle söylemiş olabilrler... özel bir servise mi gittiniz yoksa yetkili servis mi bunu size söyledi ? bi işi yaptırmadan önce 2 3 kişiye gösterip danışmakta fada olabiliyor. geçmiş olsun

akinayk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belki fren diski demek istememiştirler. Ben sağ önde değiştim, rulmanın preslenerek takıldığı döküm ve de oldukça tuzlu bir parça var o dur dediği belki. ama benim ustamın onu presleyen aleti vardı değişmedi. Ayrıca azıcık oynama var diye hemen parça değiştirmem. "Yetti gayri" deyince değiştirmekteyim. Bu arada rot milini bekletmemek lazım bence de.

fuk_18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar asagida resimlerini cektim arka diskin durumu ortada ve disk yuzeyinde olan siyah siyah lekeler nicin olmus digerlerinde yok cunku

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diskteki siyahlıklar hiç önemli değil kardeşim. Onlar döküm yapılırken hammaddenin içerisine karışmış olan kum tanecik lekeleri. Eğer problem teşkil edecek olsaydı laborantlar yapılan PT ve UT testlerinde hataları görür ve hayata mal olacak olan hatalı diskleri arabaya takma onayı vermezlerdi. Ama şunu açık ifade etmeliyim ki, balatalarda disklerde değişirken takım değiştirilmesi gerekmektedir. Kolay gelsin.

fuk_18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani hem sag hem sol taraf degistirilmeli diyorsun anladim ama benim zaten takim olarak degismedigi icin sol taraf degismis onceden oda yeni ustunde pas yok daha balatalarida yeni onuda soktum baktim sag taraf degismemis ve rulman bozuldu arka sag teker hafif oynuyor ama ses yok daha bu yuzden diyorum sag taraf degistirsem olurmu balatalarla birlikde tabi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
rulmanlarını değiştir şimdilik.........gel.......