laguna 3 direksiyon simidi derisi soyulması

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bence bu sorun kullanılan temizlik malzemesiyle alakalı olabilir. 10 yıllık lagunamızda yıllardır sorun yoktu, sonra birgün serviste ne yaptılarsa tamirde bulaşan yağı değişik birşeyle temizlediler ve derisi soyulmaya başladı. Genelde aracı yıkamaya verdiğimizde ne tür kimyasal kullandığını bilmiyoruz ve biraz da kötü şansa dandik bir şey kullanırlarsa deriyi bozabiliyor. Dikkatli olmak lazım..

Bu arada, biz direksiyonu Atatürk oto sanayi içerisinde, altın kaplama diye bir yere yaptırmıştık. Şuan numara vs bulamadım fakat kaliteli iş yapıyor usta. Hatta kimi 0 araçların geldiğini ve istedikleri şekilde deri kaplaması yapıldığını duydum. Tavsiye ederim orayı.. Fiyat olarak 250 - 300 tl gibi birşeydi.
Ben temizlik malzemesi olarak deride sadece deri ürünlerini ve de markalı olanını tercih ederim. Sorun kesinlikle Renault ürünü kalitesizliğinden kaynaklanıyor. Opel marka araçlar ta kullandım. Böyle sorun bir tek Renault da oluyor.

ozgunsalih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben eski aracımın direksiyonunu kaplatmıştım, 30-40tl para vermiştim(kılıf + işçilik). Bir iki saatte yapmışlardı. Oldukça güzel olmuştu. Aslında ustalar 15-20dakikada da onun dikişini bitiriyor ama adamın elinde başka işleri vardı

emrah yavuz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Bende 2009 Model Laguna kullanıcısıyım, iç döşemem bej, direksiyon derisinde ve vites topuzunda boya deforme olmaya başladı.
Kocaeli veya İstanbul anadolu yakasında onarım için tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır ?