Laguna 3 te direksiyon kutusu tamiri

KAVİYY İNŞAAT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Degerli arkadaslar aracimda direksiyonda agirlik var bu sebeble kontrol ettirdim direksiyon sargisinda sikinti yok bilye takozlari degisti lastik basinclar 32br rot balans yapildi on duzen kontrol edildi halen agir direksiyon. Simdi direksiyon kutusuna bakilmasi isteniyor bu maliyetli midir? Bu isin ehli tavsiye edebileceginiz istanbul avrp yakasinda kimse var mi simdiden Teşekkürler.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Maliyetlidir. Ayrıca direksiyon kutusundan gürültülü sesler gelmiyorsa boşa söktürmeyin.

Lastik dişlerinden dolayı da direksiyon ağır gelebilir.

hydrbzkrt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle gecmis olsun ben bir hafta once kendim soktum revize ettim direksiyon kutusunu
1yag damlatmiyorsa
2cizirti yapmiyorsa
3biraktiginda geri topluyorsa direksiyon kutun saglam
Power basinci dusuk olabilir (direksiyon pompasi )
once ona baktir derim ben

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız 1.5 mi ? ve öncesinde yumuşak, daha sonradanmı sertleşti ?

KAVİYY İNŞAAT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet degerli arkadaslar aracim 1.5 dci privilage ayrica 100km hiz ila 110km arasinda direksiyon titreme yapiyor ama bu hizdan dusunce veya gecince kesiliyor. Rot balans yaptirdim yine degismedi. Ben araci ikinci el aldim o zamandan beri sert direksiyon bir kazasida yok aracin... Teşekkürler degerli arkadaslar ilginize

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet degerli arkadaslar aracim 1.5 dci privilage ayrica 100km hiz ila 110km arasinda direksiyon titreme yapiyor ama bu hizdan dusunce veya gecince kesiliyor. Rot balans yaptirdim yine degismedi. Ben araci ikinci el aldim o zamandan beri sert direksiyon bir kazasida yok aracin... Teşekkürler degerli arkadaslar ilginize
Ayni balans ve direksiyon sertligi bendede var. Cozemedim bir turlu. Arac 1.5 diye direksiyon sert dendi. 2.0 lardan farkliymis. Balans titremesi defalarca yaptirmama ragmen cozulmedi. Direksiyon kutusunu tamir ettirmemiz lazim galiba..

emre_ege21

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Titreme büyük ihtimalle balans kaynaklı.Piyasada herkes balans ayarı yapıyor ama tutmuyor.

Serviste balans ayarı yaptırın sorun büyük ihtimalle hallolacaktır.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Direksiyonda boşluk olmuşsa ve bunu dışarıda tamir ettirmişlerse direksiyon eskisine göre daha sert olur ve viraj dönüşlerinde toparlayamaz, direksiyonun titremesi balans ayarından olur belli hızlarda yapar bunu...

enno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyonda boşluk olmuşsa ve bunu dışarıda tamir ettirmişlerse direksiyon eskisine göre daha sert olur ve viraj dönüşlerinde toparlayamaz, direksiyonun titremesi balans ayarından olur belli hızlarda yapar bunu...
usta sizin yeriniz ankaradamı yada nerdesiniz