Laguna alacağım yardımcı olur musunuz?

alirizak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Senelik 10.000km dahi yapmadığım için, benzin araçların çalışma karakteristiklerini sevdiğim için tercih ediyorum.

alirizak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgi verebilecek bir kimse yok mu?

ekizalp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

2.0 motorun vergi yönünden 1.5 dizele göre vergisi pahalı 1,5 dcı ın vergisi 2009 model 206 tl parça yönünden symbol ve meganla kıyaslarsan parçaları avrupa araç olduğu için pahalı ama emsalleriyle kıyaslarsan parça fiyatı olarak aynı bazı parçalarda emsallerine göre uygun çok büyük bi fark yok. buluna bilirlik yönünden ben aydın sökede oturuyorum 2 tane parçacı var alış veriş yaptığım birinden yoksa diğerinde olur ikisindede yoksa sipariş veriyorlar ertesi gün elinde parça.
ben aracı aldığımda sol ön terkerlek rulmanından uğultu (ses) geliyordu absli olduğu için rulman abs sensörlü 120 tl ye aldım. daha sonrasında ön takımdan ses geliyordu alt salıncak takozları gitmiş komle değiştirdirdim takoz yerine komple alt salıkcak aldım 110 tl tanesi sağ ve sol toplam 220 tl Z rotta problem vardı sağ tarafta Z rot 30 tl
birde sağ kapı kilidinde arıza meydana geldi kitlemiyordu. meganların kapı kilidi 80 tl lagunaların kapı kilidi 220 tl iki parçacıya sordum ellerinde yok siparişle gelecekti almadım elektirikçiye sordum tamir olurmu dedim yaparız dedi. açtık kilidi beraber içindeki motorda problem varmış elindede benzer bi motor varmış onu taktık (teyp motorlarından Elektironikçilerden rahatlıkla bulunabilecek bi 12 volt dc motor) tekrak topladık kilidi bana maliyeti sökme takma motor parası toplam 30 tl oldu.
genellikle arıza çıkaran bi araç degil her araçta meydana gelebilecek ufak tefek arızalar sonuçla hepsi çalışan parça

parça fiyatlarıda genellikle böyle

en büyük artısı emsallerine göre az yakması klima açmazsan 100 km de ortalama 5.2 ile 6.3 arasında yakıyo benimki şimdi yoldan geldim 110 km yol yapmışım şehir içi şehir dışı karışık yol bilgisayarı otalama tüketim 5,4 lt gösteriyordu fulledim 6 litre yakıt aldı.

6,04*3,56=21,50 tl bizim burada sunpet te opet'in alt kuruluşunda 3,56 tl motorinin litresi
21,50/110km =0,195 kuruş yani düz hesap 20 kuruş yakıyo buda gayek iyi bi rakam günümüz şartlarında

ama klima açıkkende ortalama tüketim 7,5 lt kadar çıkıyor benim maksimum gördüğüm artalama tüketim.