Laguna Almakla Hata Mı yaptım Sizce :)

alperim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
12000 tl ye 98 model 2.0 16 V LPG li 265000 km de bir laguna aldım aracın muayenesinde değişeni çıkmadı motor verileri % 86 yürüyeni ve amortisörleri sorunsuz çıktı ve aldım.Ama alana kadar süper araba diyenler şimdi parçası pahallı , elektroniği çok olduğu için sürekli arıza çıkarır servisten çıkamazsın diyorlar sizce aldığıma pişman eder mi bu araç beni

Son düzenleme:

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
laguna makam aracıyla kafa kafaya gidicek bi araç nerdeyse ağır araba uzun yol arabasıdır parçaları belki cliolara göre pahalı olabilir ama sizi tatmin eder

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerekli bakımları aksatmazsanız gık demez.Taş gibi arabadır.GÜle güle kullanın.

Zaten zamanında iyi hoş diyip şmdi tü kaka diyen adamı neden sallıyorsunuz ki.Dengesizlere kulak mı asılır :)

alperim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler arkadaşlar biraz olsun içimi rahatlattınız kafanızı şişirmezsem birşey daha sormak istiyorum motor computest te % 86 çıktı 265000 de bu kadar çıktıysa 350-400 bin arası gider bu motor diye düşünüyorum bu konuda bir bilginiz var mı ne kadar motor ömürleri

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Computest'ler doğru sonuç vermeyebiliyor.Bi compresyon testi yaptırın aracınıza. Okunan psi değerlerine göre orjinaline göre motorn durumu ortaya çıkar.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Millet parçası olmayan arabalar alıyor. Neden pişman olasınız ki?

alperim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Millet parçası olmayan arabalar alıyor. Neden pişman olasınız ki?
haklısın arkadaşım zaten kullandıkça da performansı aksesuarı ve estetik görüntüsü açısından doğru karar verdiğimi anlıyorum :)
bu fiyata anca şahin alabilirdim bu arabada konfor ve güvenlik için gerekli herşey var

nv gece

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi fiyata almışsın hayırlı olsun ben 1 ay aradım temiz bulmak için İstanbul da, kafama yatan olmadığı için ve araçların kasko problemi olduğu için almadım daha genç bir araç aldım.

Bana da parçası pahalı dediler, falan dediler filan dediler. Çok araştırdım servislerden . Mais'ten vs nedir ne değildir diye. 98 model 2.0 16v ler volvo motor olduğu için yürür aksam parçaları evet pahalı. Ama neye göre, kendi ayarındaki araçlara göre ( Parası bakımından değil sınıf bakımından) eş değer aracın sınıfı farklı millet clio vs ile karşılaştırıp pahalı diye yorum yapıyor.

Örnek eşim corolla kullanıyor debriyaj seti 450 TL Lagunanın 500 TL . Ama aracınız 2000 model üstü olsaydı onlarda renault motor var ve parçalarıda daha ucuz tabi. Ama araçlarda 18.000 TL falan ( Benim araştırmama göre )

Şimdi size aracın km fazla diye laf atarlar. O araçlar zamanında ve orjinal parça bakımları ile en az 200.000 km daha götürür sizi.

Dediğim gibi parçaları en fazla %5-10 daha pahalıdır. onuda artık araçın rahatlığına konforuna verin

nv gece

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi fiyata almışsın hayırlı olsun ben 1 ay aradım temiz bulmak için İstanbul da, kafama yatan olmadığı için ve araçların kasko problemi olduğu için almadım daha genç bir araç aldım.

Bana da parçası pahalı dediler, falan dediler filan dediler. Çok araştırdım servislerden . Mais'ten vs nedir ne değildir diye. 98 model 2.0 16v ler volvo motor olduğu için yürür aksam parçaları evet pahalı. Ama neye göre, kendi ayarındaki araçlara göre ( Parası bakımından değil sınıf bakımından) eş değer aracın sınıfı farklı millet clio vs ile karşılaştırıp pahalı diye yorum yapıyor.

Örnek eşim corolla kullanıyor debriyaj seti 450 TL Lagunanın 500 TL . Ama aracınız 2000 model üstü olsaydı onlarda renault motor var ve parçalarıda daha ucuz tabi. Ama araçlarda 18.000 TL falan ( Benim araştırmama göre )

Şimdi size aracın km fazla diye laf atarlar. O araçlar zamanında ve orjinal parça bakımları ile en az 200.000 km daha götürür sizi.

Dediğim gibi parçaları en fazla %5-10 daha pahalıdır. onuda artık araçın rahatlığına konforuna verin

Bu arada ufak bir uyarı yanınızda mutlaka yağ bulundurun. Bana denilene göre 2.0 16v motorlar yağ eksiltiyor. 15-20 günde bir takviye yapmak gerektiğini hemen her ustadan duydum. Kullananlar yardımcı olurç ( bu eksiltme arıza vs değil motorun kendi doğallığı imiş :))) )

Son düzenleme:

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle aracın hayırlı olsun kardeşim.sen milletin dediklerine pek aldırma.ben 4 yıldır kullanıyorum bu aracı inan hiç üzmedi beni.parçası pahalıymış diyenler ne ile kıyaslıyorlar bilmem ama kendi adıma söleyim milletin lafına karnım tok benim.. seninde tok olsun güzel araçlardır sen içini rahat tut kullanmana bak.allah kaza bela vermesin.