Laguna Jant değişimi

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
jant lastik hesaplama diye netde araştırısan sana hesaplama tablosu çıkar ve orjinal ölçülerini yazarsın orda sana olması gereken lastik ebatı çıkar ve hiçbirşey farketmez yanak daralmasından başka :eyv

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
jant lastik hesaplama diye netde araştırısan sana hesaplama tablosu çıkar ve orjinal ölçülerini yazarsın orda sana olması gereken lastik ebatı çıkar ve hiçbirşey farketmez yanak daralmasından başka :eyv

Çok teşekkür ederim Ozan abi dedigini yaptım %3 uzeri veya altını tavsiye etmeyiz demişler, 245/30/20 jant koydugumda -%0.7 kuculuyor ebat 245/35/20 koydugumda %2.9 buyuyor oyuzden 35 yanak daha mantıklı geldi bana lastigin balon yapma acısından, tekrardan sagol Ozan abi.

H_Yasar ALTUNTAS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 '' buyutmek pek fazla yoracagını sanmıyorum ama
'' farkı normalın ustunde oldugu ıcın ne solesem yalan olabılır : ))

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de megane2de 205/55/16 ölçüsünü 225/40/18 ölçüsüne çıkarmıştım..Sadece çukur ve kasisleri biraz daha hissediyorsunuz o kadar.Ben 40 yanaktan aşağı düşmezdim yerinizde olsam..Jant lastik araç üstündeyken yere basan kısımda zaten 40 bile ezilip ince kalıyorken 35 direk jant üzerinde gitmek olur..Hele ki türkiye şartlarında..Aracınız ağır ve motor hacimsiz olduğu için performanslı kullanımda çok yakıyordur..Zaten araç yeni zamanla yakıt değeri de düşer..Bence güzel olur ..

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de megane2de 205/55/16 ölçüsünü 225/40/18 ölçüsüne çıkarmıştım..Sadece çukur ve kasisleri biraz daha hissediyorsunuz o kadar.Ben 40 yanaktan aşağı düşmezdim yerinizde olsam..Jant lastik araç üstündeyken yere basan kısımda zaten 40 bile ezilip ince kalıyorken 35 direk jant üzerinde gitmek olur..Hele ki türkiye şartlarında..Aracınız ağır ve motor hacimsiz olduğu için performanslı kullanımda çok yakıyordur..Zaten araç yeni zamanla yakıt değeri de düşer..Bence güzel olur ..

Çok teşekkürler fakat arac 11.000 km oldu bile :) fabrika verisi şehir içi 10 litre oldugundan daha dusucegini sanmıyorum yakıtın acıkcası. 40 yanak takmam icin 19 inc bakmam lazım. Bijon aralıgı 114.3 oldugu icin cok fazla secenegim olmuyor malesef :(

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
images

Abi buda gıdebılır bu tarz azcık japon tarzı :D

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
uydurulur abı tabı istersen:D

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 senedir 205/40/17 kullanıyorum eski arabamdada,meganedada daha ne bir balon ne bir jant çatlağım olmadı..kullanmadan kullanmaya fark eder..ve yakıt çok falan artmıyo..1 depo ile 600 km gidiliosa 580 gidersin okdar...sadece aracın seriliğinde biraz azalma olur okdar..oda gülü seven dikenine katlanır hesabı:)