Lassa Snoways Era (+) 205x60x16 92H

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun usta.Bende 4 adet petlas snowmaster kış lastiği aldım kangooya.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
  • Beğen
Tepkiler: Selo61

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güçlendirilmiş yanak normal yanaktan sert olur ki yaylanmayı yanak sağladığından XL lastiğin konforu daha az olur sertçe olur.Çünkü mantık şudur yükte , lastiğin yanağının dayanmasıdır bunun için yanak esnemesi az olur.91-92h lastikler yük olmayacaksa yeterli olabilir ancak fazla yüklenirse de tehlike olabilir yanak baloncuk yapabilir tabii yüklü kullanılırsa.Yoksa hemen hemen aynı ağırlıktaki scenic-2 veya 3 ler XL kullanmıyorlar.

Continentallerin ıslak zemin performansı oldukça iyi ege bölgesinde kış lastiği gereksiz gibi.Kaldıki kayseride clio hb ile continentallerle çok kış geçirdim :) sadece erciyese çıkamazsınız.Birde şu var kayseride yokuş yok :) sadece erciyeste var ve yollar hep temiz..

Ticari yani şirkete kayıtlı olmayan kangoolarda zorunlu değil diye biliyorum.Birde araçlarımız panelvan sınıfı olmuştu hız sınırımız da 100km/h

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hafta sonu gerçekleştirdiğimiz Eskişehir organizasyonu sırasında Eskişehir'in karlı-buzlu ve soğuk yollarında lastikleri test etme imkanım oldu,gerçekten en ufak kayma yapmadan aracı kontrol edebiliyorsunuz,kış lastiği takmanın bütün araçlar için zorunlu olması lazım,yollarda bir sürü kazaya tanık olduk ve hepsi buzlanan yollarda kayma neticesinde gerçekleşmişti...

1002636_423592421073765_99952509_n.jpg

• Beğen
Tepkiler: Rangoo ve Emir

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güçlendirilmiş yanak normal yanaktan sert olur ki yaylanmayı yanak sağladığından XL lastiğin konforu daha az olur sertçe olur.Çünkü mantık şudur yükte , lastiğin yanağının dayanmasıdır bunun için yanak esnemesi az olur.91-92h lastikler yük olmayacaksa yeterli olabilir ancak fazla yüklenirse de tehlike olabilir yanak baloncuk yapabilir tabii yüklü kullanılırsa.Yoksa hemen hemen aynı ağırlıktaki scenic-2 veya 3 ler XL kullanmıyorlar.

Continentallerin ıslak zemin performansı oldukça iyi ege bölgesinde kış lastiği gereksiz gibi.Kaldıki kayseride clio hb ile continentallerle çok kış geçirdim :) sadece erciyese çıkamazsınız.Birde şu var kayseride yokuş yok :) sadece erciyeste var ve yollar hep temiz..

Ticari yani şirkete kayıtlı olmayan kangoolarda zorunlu değil diye biliyorum.Birde araçlarımız panelvan sınıfı olmuştu hız sınırımız da 100km/h

Xl Yada Xl Olmayan Kış Lastiği Kullandınız Mı Hic ?

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben şahidim F kangoo bir.milim şaşmaz mı arkadaş ? Gerçekten kış lastiği candır. Beni ugk korkmuş garajda yatarken F kangoo çirit attı eskişehirde hemde tam soğuk karda. Şimdş sıra ugk da !

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kar lastiği candır,gerisi heyecandır :eyv

adalı

Metin Koçer,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi yapmışın mustafa abi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun abi, güzel örnek oluyorsun bizlere...