Lastiğimin Bıçaklanması

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun da fiyat çok abartılı 530tl tek lastik mi olur ? renault ta bazen fiyatları abartıyor hani premium marka olsa bir nebze anlarım ( mercedes-audi-volvo-bmw vs.) ancak renault - opel - ford -hyundai vs gibi markaların bir lastiğe 530 tl olmasını aklım almıyor ve kesinlikle o paraya değecek bir kalitede olduğunu düşünmüyorum

Lastik araç Premium'u ile alakalı bir durum değil. Michelin Continental markalarında 205/50/17 lastik ebat fiyatlarına bakınız 500TL den aşağıya fiyat var mı? (Çin malı petlas onlarda 250TL ye var)

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik yanağında yama ne kadar güvenli? Yanak yükün bindiği bölge olduğu için sıkıntı teşkil edebilir derin çukurlarda...

Yapan ustaya bağlı, bu araçla uzun kilometre ve çeşitli yollara gidildi hiç sknt çıkarmadı.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Yapan ustaya bağlı, bu araçla uzun kilometre ve çeşitli yollara gidildi hiç sknt çıkarmadı.

Yanlıs anlamayinda yanak tamiri bencede çok tehlikeli. Lastik yanagi yüke bindiginde degil, belli bir hizla giderken yanak patlayabiliyor. Allah korusun aninda takla atmaya sebep. Bence masraftan kacmamak gerek lastik onemli.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence de yanak tamiri riskli. sizde bir sıkıntı olmadı diye olamayacak anlamına gelmez. oradaki yarık tamiri hava kaçmasın diye yapılıyorsa zaten amaca hitap etmiyor. teller veya yükü taşımaya yardımcı ekipman her neyse onun tamiri gerekli oda imkansız. yapılan yama sadece hava tutar. sizin lastiğiniz yük taşıma anlamında hala yaralı durumda ve bu patlamaya hazır bomba demek. sizi allah korumuş ve sattığınız kişiyi. kesinlikle riskli. kendi yapacağımı söyleyeyim o lastiği değiştiremiyorsam aracı takoza çekeri daha iyi.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara

Balon yapınca işe yarıyor mu peki?

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkesin fikrine saygılıyım.
Ancak ben dahil bu araçları kullananlar, bu araçlara kaç para ödedik. Şimdi 500 tl yüzünden onca para verip aldığımız arabaları ve hem kendi hem de araçta taşıdığımız kimseleri riske mi atacağız, bu mantık bana pek te uygun gelmiyor. Ayrıca bir de şu kasko delinmesi meselesi var, kasko niye yaptırılır? lastik için kasko indirimi bozulsa bunun maliyeti nedir, lastiğe verilecek para nedir, bence bunları değerlendirmek lazım, ayrıca lastik değişiminden dolayı kaskomda hasar kaydı çıkacak da benim satmak istediğim arabaya bu yüzden hasar kaydı varmış diyen adama zaten arabayı satmam. Biraz zihniyetimizi değiştirmemiz lazım gibi geliyor bana.
Herkese saygılar.