Lastik basınç sensörü hakkında

efkanyildirimm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar rfc ailesi. Aracıma yeni bi jant almak istiyorum. Bugün bi jant lastikçi ile görüştüm bana 4 tanede sensör almam gerektiğini söyledi. Aklım karıştı. Ben jant değiştirmek istersem birde 4 tane sensör mü almak zorundayım? Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. İyi forumlar...

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hemen uzaklaşın o merdiven altı lastikçiden. Kurumsal firma olan bir lastikçiye gidin. Kırmadan sensörleri aktarırlar Yen'i jantlara. Yeni sensör almanıza gerek Yok. Araç makyajlı kasa ise zaten sensör Yok farklı bir sistem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

efkanyildirimm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hemen uzaklaşın o merdiven altı lastikçiden. Kurumsal firma olan bir lastikçiye gidin. Kırmadan sensörleri aktarırlar Yen'i jantlara. Yeni sensör almanıza gerek Yok. Araç makyajlı kasa ise zaten sensör Yok farklı bir sistem.

Araç makyajlı kasa hocam. Eğer yeni sistemi biliyosanız biraz açıklayabilir misiniz?

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benim araçta makyajlı. Makyajlı kasalarda sensör Yok. Tekerin dönme hizasına göre inen lastiği algılıyormuş. Yani inen teker diğerlerine göre az-fazla dönüyormuş.Gönül rahatlığı ile istediğiniz jant alıp takabilirsiniz.

efkanyildirimm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benim araçta makyajlı. Makyajlı kasalarda sensör Yok. Tekerin dönme hizasına göre inen lastiği algılıyormuş. Yani inen teker diğerlerine göre az-fazla dönüyormuş.Gönül rahatlığı ile istediğiniz jant alıp takabilirsiniz.

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende abs ve esp den cozuyor seklinde biliyorum yeni sistemde

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
4 tane yeni sensör ne kadar bilgisi olan var mı?

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
N11 tanesi 55 tl bulabilirsiniz. Sorunsuz çalışıyor.

Yeni jant alacağım için mecburen sensör almam gerekli sanırım zira kışlıkları orijinal jantlarla kullanacağım... peki sensörleri takmazsak uyarı mı veriyor sürekli?