Lastik Basınç Uyarısı

mekmekcioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Aracım 2016 1.5 dci joy makyajlı kasa.
4 5 gündür lastik şişiriniz ve set TPW uyarısı veriyor.
3 kere kendim benzincide şişirdim lastikleri en sonunda da lastikçiye gittim, lastiklerin havası çok diye hepsini 32 ye indirdi, 3 gündür uyarı sönmedi.

Bilgisi olan var mı ?

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şişirdikten sonra yol bilgisayarından sıfırlama yaptınız mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol bilgisayarından "lastik basıncı set tpw" menüsüne gelip yukarı ok tusuna basılı tuttuğunuzda silinecektir. araçlarımızdaki sistem mesela hyundai'lerdeki gibi otomatik değil.. son ayarlamış olduğunuz hava basıncını sabitler ve o değerden 3-5 psi'lık (tam bilmiyorum) olası bir düşüşte uyarı verir. siz o basıncın düşük olduğu anda bile menüye gelip sabitleme işlemini yaparsanız uyarı ışığı yeniden sönecek ve bir diğer basınç düşme anını kollayacaktır.

mekmekcioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapmadım, sıfırlama dediğiniz sap koldan iki tuşa aynı anda uzun basmak mı ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapmadım, sıfırlama dediğiniz sap koldan iki tuşa aynı anda uzun basmak mı ?

Her arac farklılık gösteriyor galiba. Benim de captur da baaima gelmişti. Arac hareket halinde olmalı bilmiyorum ama lastik basınç uyarısı ile alakalı menüye geldiğinizde yukarı veya asagi ( direksiyon altındaki silecek kolunun üzerindeki menüde dolaşmaya yarayan ) tuşuna herhangi birine basılı tutunca ayarlıyor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
32'ye indirdi derken daha önce kaçtı peki hımm

bende de tpw uyarısı veriyor bi kaç kere denedim sıfırlamayı olmayınca bırakmıştım öyle menüler arasında gözüküyor hala

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
32'ye indirdi derken daha önce kaçtı peki hımm

bende de tpw uyarısı veriyor bi kaç kere denedim sıfırlamayı olmayınca bırakmıştım öyle menüler arasında gözüküyor hala

Araçlar fabrikasyon 40 civarı bir hava ile geliyor. Bir hafta öyle dolaşmıştım farkına varana kadar. İşi bilmeyen lastikcilerden sagolsun 36 civarı tüm lastiklere ayni havayı vuruyor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önleri 32 arkaları 30 yaparak yol bilgisayardan lastikle ilgili kısımdayken silecek kolundan üst ok tuşuna basılı tutun. Bu kadar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

amarulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba clio kitapçıktan okudum lastikleri istediğiniz basınca ayarlayın olması gereken gibi daha sonra arabayı çalıştırın düz bir zeminde taşlı topraklı yokuş bi yer olmasın en güzel yer benzincidir bunun için tek başınıza sıfırlama işlemini yapın yani uzun basarak daha sonra arabayı hareket ederek sürüşe geçin diyor kitapçık