"Lastik basıncı set tpw" uyarısı ve set tuşu

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar herkese mutlu haftasonları dilerim

Aracımı 2 hafta önce bayiden aldığımdan bu yana uyarı ekranında "Lastik basıncı set tpw" uyarısı veriyor.

Lastik basınçlarım olması gereken basınçta benim tahminim lastik basınçlarını ayarladıktan sonra sistemi resetlemek gerekiyor, toyota corolla da torpidoda "reset set" tuşu olduğunu görmüştüm, acaba bizim araçlarda nasıl yapılıyor bu işlem:soru

aracım clio4 1.5 dCi bu arada

not: ilk defa fotoğraf yükleyeceğim ama url dışında direkt foto yükleme seçeneği var mı :D

20161210_091647.jpg

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o gördüğünüz bir uyarı değil hocam menünün bir elemanı..lastiğiniz inerse zaten aracı çalıştırdığınızda "lastiği şişiriniz ardından set tpw" tarzı bir yazı çıkar ve devir saatinin bulunduğu kısımda da lastik inik uyarısı görünür. lastiğinizi tamir edip ya da hava bastığınızda ise bu yazı kendiliğinden sönmez sizin dediğiniz gibi. silecek koluyla resimde gösterdiğiniz kısıma gelirsiniz ve silecek kolundaki aşağı ya da yukarı tuşuna uzun basarak bu menü aracılığıyla yeni değeri belirlemiş olursunuz. o esnada lastik inik uyarısı da kaybolacaktır.

bu araçta ilginç olan bu menünün buraya konmuş olması sadece... çok nadir ihtiyacımız olacak birşeyi teybin ayarlar kısmında bir bölüm olarak koysalardı daha iyi olurdu...

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah hocam araca gidince halledeceğim o vakit, zaten bir kere resetledik mi kaybolacaktır taaaki bir dahaki basınç kaybına kadar...

aracınız nasıl memnun musunuz hatırladığım kadarı ile sizde makyajlı kasa kullanıcısısınız :eyv

o gördüğünüz bir uyarı değil hocam menünün bir elemanı..lastiğiniz inerse zaten aracı çalıştırdığınızda "lastiği şişiriniz ardından set tpw" tarzı bir yazı çıkar ve devir saatinin bulunduğu kısımda da lastik inik uyarısı görünür. lastiğinizi tamir edip ya da hava bastığınızda ise bu yazı kendiliğinden sönmez sizin dediğiniz gibi. silecek koluyla resimde gösterdiğiniz kısıma gelirsiniz ve silecek kolundaki aşağı ya da yukarı tuşuna uzun basarak bu menü aracılığıyla yeni değeri belirlemiş olursunuz. o esnada lastik inik uyarısı da kaybolacaktır.

bu araçta ilginç olan bu menünün buraya konmuş olması sadece... çok nadir ihtiyacımız olacak birşeyi teybin ayarlar kısmında bir bölüm olarak koysalardı daha iyi olurdu...

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen hocam yeni makyajşı kasa benimkisi... şanzıman hariç memnunum (araç çok yeni yakıt çok ancak şu an için araç çok yakıyor demem geçsin bir 3-4 bin km sonra bakıcaz 800 km ye geldim ortalamam 10 lt.). şanzımanı da göstermek üzere çarşamba günü gideceğim randevu aldım. memnuniyetsizliğimin sebeplerini "ilk depo full dolduranlar" konusunda son iletimde yazdım sizde de edc var ise kendi aracınızla karşılaştırma yapıp yorum yazarsanız çok sevinirim.. kazasız belasız sürüşler ;)

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende aracı alalı 1 ay oldu yeni kasa 1.5 dci ikon 1 kere lastik şişirin uyarısı verdi. lastik basınç ayarı kontrol ettikten sonra koldan resetledim. benim araç şu anda ortalama 5.6 lt şehiriiçi yakıyor. manuel fites km 800