Lastik Etiketlerinde Yazanlar Ne Anlama Gelir

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
. .

Kanunen yeni lastiklerin üzerinde teknik bilgileri veren etiket bulunuyor. Bu verilerden lastiğin YAKIT VERİMLİLİĞİ, ISLAK ZEMİNDE YOL TUTUŞ, LASTİK GÜRÜLTÜSÜ (desibel) bilgileri yazar. Skalada, A en üst seviyede başarılı lastik anlamına gelir. G'ye doğru gidildikçe başarısı azalmaktadır. Etiket bilgileri yanında, ADAC ve benzeri testlerin değerlendirme sonuçları ve kullanıcı yorumlarınıda okuyup lastik tercihi yapmak daha isabetli olacaktır....:eyv

Son düzenleme:

memo_16

Bilgi Girilmemiş
faydalı bilgiler, teşekkürler Taylan abi :eyv

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyiki bu etiketler çıktı bundan sonraki Lastiğim Türk üretimi olan Starmaxx Novaro 195x65x15x 95H fiyatı 160tl civarı ve Michelin Energy Saver grnx ile ETİKET :TÜKETİM SES FRENLEME değerleri aynı.

Dün öylesine 195x65x5 95h veya T serisi markaları inceledim bu ebatta en iyi değerler C -C 71db Starmaxx novaro,energy saver,vancocontact 2 aynı değerdeler diğerleri E ye kadar tüketim var.En uygun fiyatlısı petlas ve starmaxx ancak starmaxx daha da ucuz

Sizede tavsiye ederim ayrıca birçok ünlü lastiğin tüketim ve ses değerleri Starmaxx dan daha kötü.

Starmaxx=Petlas aynı fabrika farklı marka değerleri aynı tek fark fiyatları Petlas olan daha pahalı.

Petlas %100 yerli olduğu için bundan sonraki lastiğim Starmaxx tavsiye ederim Kış lastiklerinde de çok iyiler etiket değerleri çok iyi kullananlarda olumlu yorum yazmış lastik alırken AB ETİKETİNE MUTLAKA BAKIN ETİKET YOKSA ESKİ ÜRÜNDÜR !!!

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
İyiki bu etiketler çıktı bundan sonraki Lastiğim Türk üretimi olan Starmaxx Novaro 195x65x15x 95H fiyatı 160tl civarı ve Michelin Energy Saver grnx ile ETİKET :TÜKETİM SES FRENLEME değerleri aynı.

Dün öylesine 195x65x5 95h veya T serisi markaları inceledim bu ebatta en iyi değerler C -C 71db Starmaxx novaro,energy saver,vancocontact 2 aynı değerdeler diğerleri E ye kadar tüketim var.En uygun fiyatlısı petlas ve starmaxx ancak starmaxx daha da ucuz

Sizede tavsiye ederim ayrıca birçok ünlü lastiğin tüketim ve ses değerleri Starmaxx dan daha kötü.

Starmaxx=Petlas aynı fabrika farklı marka değerleri aynı tek fark fiyatları Petlas olan daha pahalı.

Petlas %100 yerli olduğu için bundan sonraki lastiğim Starmaxx tavsiye ederim Kış lastiklerinde de çok iyiler etiket değerleri çok iyi kullananlarda olumlu yorum yazmış lastik alırken AB ETİKETİNE MUTLAKA BAKIN ETİKET YOKSA ESKİ ÜRÜNDÜR !!!

Bende kaçgündür korkarak araştırayım diyorum bu Starmaxx nedir benim garibana takmışlar bilmediğim etmediğim marka nereden bulmuş bunu cins adam diye söylenip durmaktaydım:aytuğVe işin tuhafı en azından önlere energy'leri atayım bari diyordum şimdi içim rahatladı bu değerleri görünce:eyv

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bunlari bende gormustum biliyordum ama tesekkur ederim beyaz esyalarda filan da var hatta . bende bazi yuksek fiyat markalara bakiyorum dusuk markalarla ayni degere sahip anlamadim neden o 200 lira iken oburu 100 tl olsun ?

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adı üstünde marka olduğu için :) Örneğin petlasın yukarıda yazdığım lastik petlas markalı olanı 180tl starmaxx olanı 160tl etiketleri aynı.Yani marka algısı fiyatları etkiliyor.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ADAC Test - Sommer und Winterreifen

linkte marka lastiklerin, adac tarafından yaz ve kış lastikleri puanlaması var. bridstone turanza er300 yerine turanza T001 kodlu yeni bir lastik sürmüş piyasaya. lastik gereksinim olduğu zaman büyük ihtimalle T001 ürününü alacağım.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Niye Petlas yok acaba :) AB etiketlerine göre lastik alacağım ve PETLAS=Starmaxx olacak.Aracı bir hata ettik ithal aldık bari lastikleri yerli olsun :eyv Üstelik fren mesafesine kadar tüm değerleri bu testte en yüksek notu almış michelin energy saver ile aynı starmaxx novaro diyorum :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Niye Petlas yok acaba :) AB etiketlerine göre lastik alacağım ve PETLAS=Starmaxx olacak.Aracı bir hata ettik ithal aldık bari lastikleri yerli olsun :eyv Üstelik fren mesafesine kadar tüm değerleri bu testte en yüksek notu almış michelin energy saver ile aynı starmaxx novaro diyorum :)

michelin'le aynı değerlere denk lastiği varsa petlas neden alınmasın. benim araca uygun ölçüde turanza t001 ve petlası karşılaştırdım, t001'in daha iyi test sonuçları var

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başta haydar başkanın tavsiyesi, dolmuşçu komşumun otomobilinde kullanması ve çok övmesi, hakkında okuduklarımdan sonra yaz lastiğinde conti premium contak5'e karar verdim

Son düzenleme: