Lastik hava basıncı

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tüm araçların kapı iç kenarlarında araç üreticisi tarafından tavsiye edilen lastik basınç tablosu vardır. Ben onu kullanın derim örneğin benim aracımda önler 32psi arkalar 29 psi. ancak 2-3 psi fazla basarsanız lastik sıcak soğuk derdinden de kurtulmuş olursunuz.
kolay gelsin güvenli yolculuklar.....

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tüm araçların kapı iç kenarlarında araç üreticisi tarafından tavsiye edilen lastik basınç tablosu vardır. Ben onu kullanın derim örneğin benim aracımda önler 32psi arkalar 29 psi. ancak 2-3 psi fazla basarsanız lastik sıcak soğuk derdinden de kurtulmuş olursunuz.
kolay gelsin güvenli yolculuklar.....
İşte ben bir türlü benim kapı aralarında lastik basınç tablosunu göremedim gözlerimden şüphe duymaya başladım

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de 32-29 yazıyor. arkalarıda 32 yaparsam araç boşken arka tarafın daha fazla sarsıldığını hissediyorum ama daha akıcı gidiyor yolda. arkayı 32 yapınca önüde paralel 35 yapmak gerekir mi acaba? soğuk lastikte öndeki yükten dolayı yanaklar biraz daha fazla dışarı bombeli duruyor.

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de 32-29 yazıyor. arkalarıda 32 yaparsam araç boşken arka tarafın daha fazla sarsıldığını hissediyorum ama daha akıcı gidiyor yolda. arkayı 32 yapınca önüde paralel 35 yapmak gerekir mi acaba? soğuk lastikte öndeki yükten dolayı yanaklar biraz daha fazla dışarı bombeli duruyor.

Walla hocam ben lastiklerin havalarını benzin istasyonunda doldurduğum için genellikle lastik ısınmışken kontrol edebiliyorum. bu yüzden 3 psi (ki bu çok az bir fark) fazla basıyorum. önleri 35psi arkaları 32psi. ayrıca, bence 3 psi fark lastiğin yapısından dolayı kaybettiği hava basıncını, aracın dolu-boş gitmesinden kaynaklanacak problemleri de engelliyor diye düşünüyorum. 3psi hem lastiğin ömrünü uzatıyor hemde sürekli lastik basıncını kontrol etmek derdinden kurtarıyor.
tabii tercih sizin