Lastik iç dış nasıl anlaşılır

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm aleyküm arkadaşlar, aracın kışlık lastiklerini değiştim fakat lastik üzerin de oud side yazısını göremedim normalde oud side yazan kısım dış ta kalması gerekiyor diye biliyorum. lastikçi benim kullandığım lastiklerde iç dış olayının olmadığını söyledi. bu tarz bişi olabilirmi yoksa gözden kaçırdığımız bir konumu var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iç yanak ta beyaz etiket olur onlar içe gelecek şekilde takılmalıdır eğer lastik yönlüyse oda bakınca anlaşılır ona göre takılır ok işaretide olabilir ;)

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkürler onur bey bu lastikler sıfır değil etiket falan yok l daha öncede kullanıyordum iki yıldır hiç dikkat etmiyordum. Arkadaş gördü ilk orjinal lastiklerini yanlış takmışlar dedi gecen sene ondan sonra uyandım aklıma takılmaya başladı bu konu bu gün de kışlıkları taktırdım lastikçi arkadaşla baktık anlayamadık oda bunlarda yok dedi geçti açıkcası benim de aklıma takıldı frenleme vs önemli konukarda kışta erzurum malum :))

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marshall iletişimi aradım sordum benim lastikte iç dış olayı yokmuş radial yazanlarda sanırım oluyormuş öğrenmiş olduk :)