Lastik Kaptörü kontrol ediniz hatası

byberkan40

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy aracıma 16 inç Çelik jant taktırdım 5 kilometre gittikten sonra lastik Kaptörü kontrol ediniz hatası verdi bunun çözümü nedir? Nasıl hallederim

Engnmengn067

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy aracıma 16 inç Çelik jant taktırdım 5 kilometre gittikten sonra lastik Kaptörü kontrol ediniz hatası verdi bunun çözümü nedir? Nasıl hallederim
Aracinizin orjinal jantlarinda hava basinc sensoru varmis. Jantlari degisip sensör taktirmadiysaniz bu hata hep cikar. Gecici olarak hatayi silmek icin hava basincini kaydedin gibi secenek olmasi gerek ekranda görülünce 4-5 sn degistirme tusuna basili tutun isik söner. Ama yine yanacaktir :)

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sensorler ıptal olmus

ozalpkilic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çıkardığınız jantlardan lastik kaptörlerini kırdırmadan cıkarın ve yeni jantlara aktarın

Bülent tepe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, benimde dün başıma geldi arabamı aldım ilk iş jant taktırmak oldu . Lastik kaptörü uyarısı ve servis uyarısı yandı. Sebebi kara çantalarda bulunan sensörlerin Yeni cantlarda olmaması. Buradaki en büyük problem kara cantlarda bulunan lastik kaptörlerinin puntalı olması ve sökülememesi. Sorunun giderilmesi ile ilgili yardımcı olacak arkadaşlar var ise sevinirim, selamlar herkese...

Bülent tepe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba problemi aşabildiniz mi, aynı sorun bendede var, selamlar

yuhuju

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar lastik basınc sensörünü cihaz ile kapatırsanız (hata silme olayı değil) bir daha bu arıza çıkmayacaktır..