Lastik Önerileri

reptile664

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba

Renault Fluence 1,5 dci 110hp 2012 model araç aldım. Üzerinde kış lastiği mevcuttur. Yeni olarak yaz lastiği ya da dört mevsim lastik alacağım. Şu an üzerinde Pirelli Kış Lastiği var 205/65R15 ebatlarındadır. Hangi markayı önerirsiniz. Kullanan arkadaşların tavsiyeleri nelerdir.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba

Renault Fluence 1,5 dci 110hp 2012 model araç aldım. Üzerinde kış lastiği mevcuttur. Yeni olarak yaz lastiği ya da dört mevsim lastik alacağım. Şu an üzerinde Pirelli Kış Lastiği var 205/65R15 ebatlarındadır. Hangi markayı önerirsiniz. Kullanan arkadaşların tavsiyeleri nelerdir.

Öncelikle bahsettiğiniz ebattaki ( 205/65/15 ) lastiği alacaksanız fiyatı normalin üzerinde. Sebebi ise yanak kalınlığının fazla olması. Fakat 55 yanak lastik bakarsanız fiyatlari daha makul olur bununla beraber konfor da bir miktar düşer.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
Instagram :mad:flu_e_nce

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba

Öncelikle arabanız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binesiniz inşallah. Bende 2015 fluence sahibiyim. Arac 205/60 R16 lastikler ile geldi ama ben 1.5 hafta önce 205/55 R16 aldım. Michelin primacy 4 2019 üretimi 4 adet 1500 e geldi lastikten memnunum tabiiki 60 yanak almak isterdim ama fiyat tam 2 misli oluyor gerek duymadım. Konfor aşırı düşmüyor hissetmezsiniz

bahtiyar38

Kayıtlı Üye
38-Kayseri
Aracınız hayırlı olsun hepimize kazasız sürüşler inşallah. lastik ölçülerini orjinalden şaşmayın derim ben çünkü arkadaşların dediği gibi yanakdan kıstığında fiyat ucuzluyo ama hem dedikleri gibi konfor biraz düşüyor hemde bu fluence ler meganlar gibi çamurluk agızları dar deyil geniş haliyle ince yanak taktığında jant lastik o boşlugu doldurmuyo haliylede görüntü pek hoş durmuyo buda aklınızda bulunsun tabiki zevkler farklıdır bu hususları takmayanlarda olur

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
205 55 r15 alırsanız konfor aşırı azalmaz , yol tutuşunuz artar, görüntü lastikler biraz küçük görünebilir belki ama 205 65 15 ile 205 55 15 arasında yüksek bi fiyat farkı varsa bu durumlar göze alınıp dar yanaklı tercih edilebilir çünkü bir zararı olmaz

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kendi aracım için bugün 55 yanak ile 60-65 yanak arası fiyatlari kıyaslandığımda en az 100-150 lira lastik basi farklı oldugunu gordum. Uzun zamandir 55 yanak kullaniyorum ve konforu beni rahatsiz etmedi ve muhtemel yine 55 ile devam edecegim.

Instagram :mad:flu_e_nce

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 60 yanak kullanıyorum. Sebebi de çukurlarda jantlara darbe ihtimalini minimuma indirmek. Arabayı ilk aldığımda jantlar yamuktu balans tutmuyordu hepsini düzelttirdim. Konforlu ancak yüksek hızlarda 160 üzeri sallantı yapıyor dikkatli olmak lazım.

bahtiyar38

Kayıtlı Üye
38-Kayseri
arcacın kalitesinden de cok ayagındaki lastiğide bi okadar onemlidir zaten ortalama 50 binliralık aracın altına 2binliralık lastik cokda deyil hani...
bende de continental premium contact 5 ssr 205/60r16 92v run flat lastik den var hem konforlu hem güvenli patlamaz olması bile güveni artırıyo aracımız full paket deyil bari ayakları sağlam bassın

ozgur7890

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elimde good year alman malı 205/55/16 kış lastiği var neredeyse sıfıra yakın , araç üzerindekilerde en fazla 5000 gider.. sizce kışın o lastikleri takıp 2 sene idare edebilirmiyim ? yaz kış kullanmak istiyorum yani kış lastiğini

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elimde good year alman malı 205/55/16 kış lastiği var neredeyse sıfıra yakın , araç üzerindekilerde en fazla 5000 gider.. sizce kışın o lastikleri takıp 2 sene idare edebilirmiyim ? yaz kış kullanmak istiyorum yani kış lastiğini

Kis lastiğini tavsiyem yazın kullanmayın. İlk olarak fren mesafeniz ciddi sekilde uzar ve hemen her ferene basmanizda abs devreye girer. Diğer yandan kis lastigi yazin daha çabuk aşınır. Önünüze çıkan engelde ani fren yapmanız gerekirse kaza bile yaptirabilir.