Lastik parlatmada devrim ve gaz yağı ile mükemmel cila :D

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ağbilerim,ustalarım,dostlarım ve kardeşlerim öncelikle hepinizi selamlıyorum konuyu açıkçası nereye açacağımı bilemedim kusuruma bakmayın buraya açıverdim hemen :D sizlerde biliyorsunuz belki ama tekrar hatırlatmak istedim yıllardır olmadık marka lastik parlatıcılara 1 ton para döktüm ve hiçbiri istediğim gibi sonuç vermedi çok yapmacık durdular kendi yaptığım parlatıcı bulunduğum yerde arkadaşlarım tarafından bayağı sevildi aslında herkesin bildiği yöntem gerekli olan malzemeler arap sabunu herhangi marka kola ve boş camsil fısfıs şişesi :D 3 yemek kaşığı arap sabununu camsil şisesini koyalım üstüne şişesinde çalkalayıp gazını kaçırdığımız kolayı dökelim yeterli miktarda daha sonra şişenin içine 2 adet kesme şeker atıp güzelce iyice karışana kadar çalkalayalım sonra 10-15 dk bekletip lastiğimize sıkıp sünger ile silelim nasıl parladığını görünce şaşıracaksınız ve araç yıkansa dahi kolay kolay etkisini kaybetmiyor kesinlikle tavsiye ederim kimyasal maddelere bulaşıp lastiğinize zarar vermeyin organik takılalım :D bir diğeri arabamı aldıl alası sürekli sünger ile ve saç şampuanı yada fax sıvı sabun ile yıkarım ve sonuç mükemmel nden şampuan diyecekesiniz bunların içinde kimyasal tiner,mazot gibi maddeler yok oto araç şampuanlarında kimsayal madde var araç yıkandığı an parlaklık versede güneşin altında arcın boyasını solduruyor dediğim gibi yapıp yıkarsanız şampuanların içindeki cilde zarar vermeyecek kadar az miktarda olan kimyasal madde aracınızın boyasınada zarar vermeyecektir ve şampuan ile fax sıvı sabunun içindeki gliserin araç üstünde inanılmaz bir parlaklık etkisi yapıyor kesinlikle denemenizi öneririm aracınızı bu şekil yıkayın güzelce kurulayın daha sonra kuru bir parça süngerin üstüen gaz yağı püskürtün biraz elinizde sallayın uçsun :D daha sonra o sünger ile kuru olan aracımızı güzelce silelim gerekli yerlerde tekrar süngere gaz yağı püskürtelim fazla olmamak şartıyla ve ciladan alamadığınız sonucu bu şekil alacağınıza garanti veriyorum yağmur yağdığında aracın üstünde su durmadığını parlaklığını kaybetmediğini ve toz tutmadığınıda göreceksiniz belki bildiğiniz yöntemlerdi bende hatırlatmış oldum denemekte fayda var pişman olmayacaksınız yalnız çok sevdiğim bir ağbim clear şampuanla olurmu dedi hiç onunla denemedim elidorla denedim açıkçası burdanda ona atıfta bulunarak selamlarımı göndereyim bizim forumda kendisi muhakkak cevap dönecektir zaten şimdiden kolay gelsin hepinize saygılar.. :D

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Denemek lazım...:eyv

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Eskiden kullandığımız bir yöntemdi bu, Arap sabunu ve cola uygulaması. Etkili olduğunu söylebilirim.

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle denemelisin Mustafa ağbi lastiklere ve tamponlardaki siyah zeminlerde farkını göreceksin :D

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eskiden kullandığımız bir yöntemdi bu, Arap sabunu ve cola uygulaması. Etkili olduğunu söylebilirim.
Evet Aykut ağbi gerçekten işe yarıyor gazı kaçmış kola ve arapsabunu içine 2-3 tane kesme şekerde atılınca çok daha güzel sonuçlar veriyor kalıcı oluyor şekerler ve kola lastiğin üzerindeki parlak zemini koruyor ben sürekli bu yöntemi kullanıyorum sizlerde biliyorsunuz tabiki hatırlatmak istedim ben çok memnun kaldım :D :D

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde denemem gerek :)

Paylasim icin tesekkurler kardeşim

HUAWEI - U8850 16 GB Cihazımdan Tapatalk 2 İle Gönderildi

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde denemem gerek :)

Paylasim icin tesekkurler kardeşim

HUAWEI - U8850 16 GB Cihazımdan Tapatalk 2 İle Gönderildi
Ne demek ağbi :D bi ağbimiz clear ile olurmu demişti ama denesin sonucu yazar bize heralde :D çok etkili yöntem ağbi lastiklerin yanacak o kadar diyorum

Leonstyle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın arka difüzöre uygulasam parlatırmı lastiklere yapmıs oldugunuz uygulamadan. Lastikleri arab sabunu zarar veriyor diye biliyorum yanlısmıyım.?

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepsini denicem:) gaz yayını bulmak zor sadece

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir