Lastik Patladı değiştirin uyarısı

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;

Arabanın sağ arka lastiği 1 haftadır lastik basıncı düşük diye arıza veriyordu. Dün akşam lastik patladı değiştirin diye uyarı verdi. Ama lastikte herhangi bir şey yok. O şekilde binmeye devam ediyorum. Sorum şu. Bu uyarı sürekli ekrandayken ABS ve diğer fonksiyonları dere dışı bırakabilir mi?1p751A.jpg

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;

Arabanın sağ arka lastiği 1 haftadır lastik basıncı düşük diye arıza veriyordu. Dün akşam lastik patladı değiştirin diye uyarı verdi. Ama lastikte herhangi bir şey yok. O şekilde binmeye devam ediyorum. Sorum şu. Bu uyarı sürekli ekrandayken ABS ve diğer fonksiyonları dere dışı bırakabilir mi?1p751A.jpg

Lastik basinci belli bir seviyenin altına dusunce de bu uyariyi verebiliyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
lastik taş gibi duruyor. herhangi bir lastik inmesi gibi bir durum da yok. sanırım sensör arızalı. Bugün tamir ettiririm. Fiyatları paylaşırım.

Lastiğinizi bir benzinciya da lastikçide indirip geri şişirin düzelecektir. Düzelmesi 1-2 km sürer.Boşuna sensör değiştirip birde onu tanıtmak için para vermeyin.

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar biraz geç oldu cevap için ama sorun çözüldü. Şöyle ki arabanın o lastiğine civata girmiş ve bu uyarı ondan çıkıyormuş. tesadüfen tamirciye gidince fark ettik. Ben sensörlere bahane bulmuştum, günahını almışım sensörlerimin hiç bir şeyi yokmuş. Yani aklınızda bulunsun bu uyarı çıkıyor ise ama lastik sağlamsa, lastik üzerinde çivi, civata vb. şeyler var mı ona bakmanızı öneririm.