Lastik Tavsiyesi

zarkof07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orijinal ölçü 205 55 17 değiştirdim 215 60 17 oldu.
Farklar
Taban 10mm genişledi yol tutuşu arttı, yakıt arttı.
Yanak 16mm arttı, lastik çapı 32mm arttı, yerden yükseklik 16mm arttı, aracın ağırlık merkezi değişti dolayısıyla güvenlik azaldı ama konfor ciddi arttı, lastik çapı değiştiği için kadran 100km gösterirken gerçek hız 104.9km oldu yani son hız arttı.
Ben memnunum karar sizin

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orijinal ölçü 205 55 17 değiştirdim 215 60 17 oldu.
Farklar
Taban 10mm genişledi yol tutuşu arttı, yakıt arttı.
Yanak 16mm arttı, lastik çapı 32mm arttı, yerden yükseklik 16mm arttı, aracın ağırlık merkezi değişti dolayısıyla güvenlik azaldı ama konfor ciddi arttı, lastik çapı değiştiği için kadran 100km gösterirken gerçek hız 104.9km oldu yani son hız arttı.
Ben memnunum karar sizin

Benimkinde herşey tam ders boyut 60 ı 55 yapacağım için konfor düşer geri kalan herşey artar yakıt tasarrufu yol tutuşu ve güvenlik ama konfor arabanın kasislerde güm güm vurmasını sevmiyorum

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim dört mevsim yada yazlık lastik almam lazım. Michelin mi tavsiye ediyorsunuz? Benim için önemli şey yakıt ve yol tutuşu

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim dört mevsim yada yazlık lastik almam lazım. Michelin mi tavsiye ediyorsunuz? Benim için önemli şey yakıt ve yol tutuşu

Michelin diğerlerine göre daha yumuşak ve kaliteli ama ben primacy 4 e ve yorumlarına bakarak bunu söylüyorum. Yol tutuşu ve yakıt için lastik iyi marka olacak yoksa 100km de + 1 litre ye kadar farkettirebilir. Yakıt ve ıslak zemin frende b harfinin altına düşmeyin ve de ses seviyesinde 68 desibelin üstüne çıkmayın derim