Lastik yanaktan parça koptu

mgunbatan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanaktan kaldırıma çıkınca parça koptu. Sizce sorun yaratır mı? Jantlar orjinal 17 inc 205 45 17 lastikler. Stepne de aynı mıdır michelin primacy 3 müdür?

1JoLAG.jpg

Lb6yqb.jpg

Son düzenleme:

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu dışı hocam: Özür dilerim. Lastiğin yazlık mıdır? Yazlıksa memnun musun ben de michelin 3 almayı düşünüyorum da. Yazlıkları nasıldır bilemiyorum

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence kopan parça sorun olacak düzeyde değil. ama bir kaç ustadan fikir almak iyi olur. benim araç olsa gönül rahatlığı binerim. çok yüzeysel bir kopma. asıl yük çeken daha derinde teller var. onlar sağlam olduğu sürece bence sıkıntı yok.o yara lastiği patlatmış olsa veya orası yanak yapsa o zaman değişim şart olur. tabi bunlar hep bence

mgunbatan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alsh bey Lastik aracı aldığımda üstünde gelen dört mevsim diye geçen lastik. Bu yıl kar yağarsa kullanmaktan çekinmiştim. Fakat taş yollar buz tuttuğunda bile çoğu arabadan daha güvenle yol tutuşu sağladı. Bir gün olsa yağan karda ben de güvenerek ana yola çıkana kadar risk aldım. Onun dışında yağmurda ve kuru zeminde oldukça başarılı. Yol tutuşundan ve sertliğinden memnunum.

mgunbatan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İsmail bey ben de aynı şekilde düşündüm fakat ilk defa başıma geldiğinden ustaya gidip soracağım. Risk almaya değmez derse direkt değiştirmeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim cevabınız için.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İsmail bey ben de aynı şekilde düşündüm fakat ilk defa başıma geldiğinden ustaya gidip soracağım. Risk almaya değmez derse direkt değiştirmeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim cevabınız için.
işte o yüzden birden fazla fikir alın derim ben size. iyi niyetli ve iyi bir ustaya sormak lazım. lastik sök tak zamanı iç tarafa gelecek şekilde takar yoluma bakarım ben olsan. sıkıntı olur diyecek usta azdır o lastiğe. ve değişim yaparsanız lastiğinizi asla bırakmayın satmak için size değişin diyebilecek kendisine usta diyen kişiler tanıyorum.

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fazla derin değilse değiştirmeye gerek yok, derin ise eğer oradan balon diye tabir edeceğimiz şişme meydana gelebilir zamanla.

mgunbatan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kord bezi görünüyordu ince de olsa ayrıca ön lastik de aynı şekilde yırtılmış. Kaldırıma çıkarken oldu ama ayrıca çivi de vardı tabanda. O yüzden 2 adet michelin primacy 3 ile değiştirdim. Yenileri öne taktık ama eskiler de eski sayılmaz 10.000 kmde. İlk sorduğum 2 michelin bayi yarın gelir diyince kozyatağı cfs eski speedynin yerine gittim. Orada farklı marka sorun yaratmaz michelin 2018 üretimliler nisanda gelecek ayrıca balatalar da aşınmış diyince güvenemedim. Kozyatağı samur michelinden 2 tane aynısından buldum toplam 1250 lira tuttu. Arayan olursa örnek olur. Çıkanları yedek olarak alayım diye de düşündüm ama beklemesi zarar veriyor diye duydum. Bilgisizliktn ve düşüncesizlikten verdim gitti eskileri ama en azından için rahat ettim risk ile sürmek çok kötü bir durum. Herkese yorumları için teşekkür ederim.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kord bezi görünüyordu ince de olsa ayrıca ön lastik de aynı şekilde yırtılmış. Kaldırıma çıkarken oldu ama ayrıca çivi de vardı tabanda. O yüzden 2 adet michelin primacy 3 ile değiştirdim. Yenileri öne taktık ama eskiler de eski sayılmaz 10.000 kmde. İlk sorduğum 2 michelin bayi yarın gelir diyince kozyatağı cfs eski speedynin yerine gittim. Orada farklı marka sorun yaratmaz michelin 2018 üretimliler nisanda gelecek ayrıca balatalar da aşınmış diyince güvenemedim. Kozyatağı samur michelinden 2 tane aynısından buldum toplam 1250 lira tuttu. Arayan olursa örnek olur. Çıkanları yedek olarak alayım diye de düşündüm ama beklemesi zarar veriyor diye duydum. Bilgisizliktn ve düşüncesizlikten verdim gitti eskileri ama en azından için rahat ettim risk ile sürmek çok kötü bir durum. Herkese yorumları için teşekkür ederim.
sürekli aklınızda soru işareti olarak kalıcağına iyi yapmışsınız içiniz rahat binersiniz
michelin lastikler yumuşak yapıda olduğu için kaldırım vs yerlere sürtmemeye dikkatedin derim bundan sonra malum pahalıda

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen bunu kafayamı taktın ? :) :) çokmu takıntılısın ?? ben bu lastikle dünya turuna çıkarım kendi kendine uğraş çıkarma:)))