Latitıde yakıt tüketimi

yek_ka

Yunus Emre KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iki günlügüne yalovaya tatile gitmiştik ondan pek aktif olmadım bugun geldik tatilden 2 arac gittik bi bizim LTT birde dayımın c5 ramazandan dolayı kısa durabildik armutlu tatil köyüne gittik bu arada yollarda baya bir LTT görmeye başladım tatil köyünde 3 tane vardı birisiyle fotograf çektim sahibini göremedim görsem tanışçaktım :):) gidişimiz istanbul izmit dayımları alma sonra gölcük karamürser yalova armutlu toplam 241 km yol bizim evden gidiş geliş yalovada ufak gezmelerle birlikte 520 km

aracla ufak izlenimler aktarım yakıt olarak tasarruf söz konusu olmadı izmite gidene kadar ben kullandım yaklaşık 30 km sakin gittim sonra 140 160 arası seyrettim hep zaten yukarda verdigim km nin yaklaşık 50 km si sadece şehir içiydi .. izmitte dayımları aldıktan sonra babam direksiyona gecti ehliyet olmadıgı için sıkıntı olmasın diye izmit yalova arası arac belki en fazla 5 6 dk 6. viteste gidebildik hep ışık gölcük karamürsel arası 10 15 ışık vardı hepsinde durduk sonrasıda yol yapım çalışmaları vardı ufaktan yalovadan sonra armutluya kadar tek gidiş gelişti yollar çok bozuktu birde kalabalıktı babam zorladı genellikle milletin peşinde gitmeyi pek sevmedigi için dönüştede aynı şekilde geldik fakat biraz daha hızlıydık gine izmite kadar babam sonra ben geçtim direksiyona izmitten sonra ben basdım baya bir 190 gördügüm yerler oldu 1 2 defa ortalama 130 ve 150 km arasındaydım 170 180 inişlerde çıkıyordum ... istanbula geldigimizde direk shell.e girdik ve depoyu doldurduk toplam 100 tl de pompa attı biz sallıya sallıya 5 tl daha doldurduk ortamala 20.5 ile 21 krş yakmış olduk mazot 3.860 dan alım baya tassurfluydu arac yakıt konusunda :))

birde aracın nav. güvenip kırsal bölgeler gitmeyiniz ciddi manada çok gerizekalı bir program olmuş yoldayken aracı denizde gösteriyor zaten 1 yıllık yolların çogu yok yoldan gidiyoz bizi daga yönlendiriyor ... ufak bölgelerde bir adrese gitmek istiyorsanız inip sokak sormak zorundasınız sadece bir cizgiyle gösteriliyor bizim köyümüz( 10 yıldan beri belde ) o bile yok nav. da ..

bunlarda bir kaç kare

fotoraf0442p.jpg

fotoraf0443z.jpg

fotoraf0444.jpg

Babam annemi beklerken :):)

fotoraf0446.jpg

fotoraf0451.jpg

fotoraf0452.jpg

Buda tatil köyünde gördügüm LTT 25 plaka privilage + tekno paketti aracı

grnt0118s.jpg

fotoraf0450w.jpg

fotoraf0448.jpg

buda nav. bir görüntü bulundugum yerden sahil arası yaklaşık 150 m ama beni denizde gösteriyor ...

fotoraf0447.jpg

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
İhlas Armutlu Tatil Köyü Burasi Yol Bilgisayarı Fotolarini Eklesen Daha İyi Olur

yek_ka

Yunus Emre KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet abi ihlas armutlu tatil köyü abi yol menüsü fotosu olarak yolda 2 3 defa menüyü sıfırlamıştım ama sakin kullanımda otobanda 30 km içinde bu degerdeydi sonradan (100 120 arası )

fotoraf0440c.jpg

armutluda 5.1 lerdeydi izmite tekrar döndügümüzde 5.5 yola çıktıgımızda ben sıfırladım bastigim için şuan 6.8 ydı..

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
İyiymiş Değerler Birde Bir Depo Ölçümü Yapip Benim Konular Gibi Bir Konu Açsan Fikir Verir

yek_ka

Yunus Emre KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi babam depo bitmeden dolduruyor daha yarıya gelmeden direk benzinciye gidip dolduruyor .. ondan sadece ne kadar yakmış söliyebiliyorum öbür türlü bilgi aktaramıyom anca uzun yolda depo bitene kadar gidiyoruz ondada sürekli hızlı gittigimiz için şehir içiyle aynı yakıyoruz ..

ilerde aktarırım ama inş .

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kırıp atcam arabayı yaaa..... loll 118 le 5,8 yakıyor...4,6 süper değer acaba 100 le gitsem kaç yakar ki :(

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
moruk sen tavana folyo cektirmemişmiydin pratik odada neden soktun ?

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
eski yararlı konuların güncellenmesi ..